Nova chce České televizi vzít hokej. Jde o olympiádu

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 3. 2012 10:30
ZOH 2014 by vysílala ČT, ovšem kromě ledního hokeje
Odvysílá boj o olympijské zlato Nova?
Odvysílá boj o olympijské zlato Nova? | Foto: Reuters

Praha - Zatímco boj Martiny Sáblíkové nebo Lukáše Bauera o olympijské medaile v Soči budeme jako tradičně sledovat v České televizi, je možné, že hokejové zápasy při nejbližší olympiádě uvidí diváci televize Nova, či jejího specializovaného placeného kanálu Nova Sport.

Podle informací deníku Aktuálně.cz jde Nova velmi ostře po "hokejovém balíčku", který na trhu nabízí držitel vysílacích práv na ZOH 2014 v ruském Soči.

Není divu: vrcholné fáze světových šampionátů v hokeji sledují u obrazovek pravidelně dva až tři miliony Čechů. Je to obrovský magnet. Olympijské hry se často konají v nepříznivých časových pásmech, což sledovanost snižuje, ale pro Soči to neplatí.

O sportu čtěte více:

Nova už jednou České televizi hokej vzala. V roce 1999 výkony komentátorské dvojice Václav Tittelbach-Pavel Poulíček vzbuzovaly bouřlivé odmítavé reakce diváků, na MS 2000 už proto Nova angažovala osvědčeného profesionála Roberta Zárubu.

Šampionáty se pak vrátily na veřejnoprávní obrazovku - a s nimi i Záruba. Z olympijských her zatím výhradně vysílala vždy pouze ČT.

Obecně platí, že když ČT vysílá šampionát v hokeji, tradičně se v těch týdnech snižuje sledovanost Novy. V případě olympiády v příznivém časovém pásmu se dá předpokládat ještě větší dopad, pokud by se Nově nepodařilo hokejový turnaj získat.

Konkurence chce ČT vyzobnout hlavní tahák her

Není sporu o tom, že především rychlobruslařské závody Martiny Sáblíkové a hokejové mače českého týmu ze Soči budou mít obrovskou sledovanost.

"Je pravda, že držitel práv má připravené prodejní balíky na jednotlivé sporty na olympiádách. Je možné, že naše konkurence si jeden segment ze zimních her vyzobne," komentuje situaci Jiří Ponikelský, ředitel programu ČT4 Sport.

"My jsme přednesli nabídku, která odráží tendenci České televize snižovat náklady na vysílací práva, uvidíme, jak se trh zachová," dodal.

Samozřejmě by preferoval, kdyby ČT měla možnost odvysílat celé hry sama.

"V minulosti jsme mnohokrát prokázali, že jsme schopni zajistit kontinuální vysílání olympiády ve vysoké kvalitě. Je tady profesionální, zkušený tým. Vzhledem k divákovi by to bylo nejférovější. A já v té věci nejsem skeptický," dodává Ponikelský.

Nova Sport: O ZOH zájem máme

Co na to konkurence?

"Nic není rozhodnuto, v této fázi nesmíme nic komentovat. Opravdu nemohu nic říct. Že o olympiády máme zájem, už jsem říkal několikrát. Ale všechno ostatní jsou zatím jen spekulace," říká Marek Kindernay, ředitel kanálu Nova Sport.

Zatím nebylo potvrzeno, že se olympijského turnaje v Soči budou smět zúčastnit i hráči z kanadsko-americké NHL.

Předpokládá se však, že k dohodě dojde. Alexandr Ovečkin, hvězda Washingtonu, už každopádně vzkázal, že se nikoho nebude ptát a na ZOH do Soči prostě přijede.

Budou u toho i Ovečkin a Jágr?

Jaromír Jágr už potvrdil, že chce každopádně hrát ještě v sezoně 2012/13. Možná by ho vidina olympiády zlákala ještě k dalšímu roku špičkového hokeje.

Pokud by se opravdu ve 42 letech pokusil o zopakování zlatého naganského úspěchu, byla by jistě republika u vytržení.

A televize, která by takové zápasy měla ve svém programu, by sklízela nevídanou úrodu. Definitivní vyřešení případu vysílacích práv na ZOH v Soči by mělo přijít v řádu několika týdnů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy