Zklamaný Hyka. V přípravě zářil, ale na NHL si stejně musí počkat, putuje na farmu

ČTK ČTK
3. 10. 2017 12:12
V přípravě na NHL zářil, byl druhým nejproduktivnějším hráčem Vegas Golden Knights, přesto hokejový útočník Tomáš Hyka začne sezonu na farmě. Start soutěže se nebude týkat ani obránce Michala Rozsívala, jehož Chicago zařadilo na seznam dlouhodobě zraněných hráčů.
Tomáš Hyka v dresu Vegas Golden Knights
Tomáš Hyka v dresu Vegas Golden Knights | Foto: ČTK

Las Vegas - Hokejový útočník Tomáš Hyka si bude muset na svůj premiérový start v NHL počkat. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant byl v přípravě druhým nejproduktivnějším hráčem týmu Vegas Golden Knights, přesto jej vedení nováčka soutěže poslalo na farmu. Do hry zatím nezasáhne ani obránce Michal Rozsíval, Chicago ho zapsalo mezi dlouhodobě zraněné hráče.

Hyka si v dresu nového celku NHL vedl v přípravě skvěle, v pěti zápasech vstřelil čtyři branky a přidal asistenci. "Tomáš hrál velmi dobře. Zaslouží si tady dostat nějaké zápasy a předpokládáme, že jej povoláme zpět," uvedl generální manažer týmu George McPhee. 

Odchovanec Mladé Boleslavi se v září zapsal do historie klubu, když vstřelil první gól Knights v soutěžním utkání. Nyní bude působit v týmu Chicago Wolves v nižší AHL.

Jiný klub z Chicaga - Blackhawks - zařadil v NHL českého obránce Michala Rozsívala na listinu dlouhodobě zraněných hráčů. Jeho plat se tak aktuálně nebude započítávat do platového stropu klubu.

Devětatřicetiletý dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru utrpěl v závěru předešlého ročníku NHL otřes mozku a od té doby není zdravotně fit. Na začátku přípravy neprošel fyzickými testy.

Rozsíval byl v dubnu faulován Nickem Ritchiem z Anaheimu a kanadský útočník následně dostal za svůj atak dvouzápasový trest. Mistr světa z roku 2010 od té doby nenastoupil do soutěžního utkání.

Rodák z Vlašimi by v nadcházející sezoně mohl odehrát tisící zápas v základní části NHL. Aktuálně má na kontě 963 utkání, ve kterých nasbíral 309 bodů. V Chicagu působí Rozsíval od roku 2012, předtím hrál za Pittsburgh, New York Rangers a Phoenix.

Při Rozsívalově absenci se zvyšuje šance, že se v základním kádru Chicaga vedle Michala Kempného udrží i nováček Jan Rutta.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy