Místo 30 přišel o 20 milionů. Hříšník Wilson může po zkrácení trestu hrát

ČTK ČTK
13. 11. 2018 18:54
Hokejista Washingtonu Tom Wilson dosáhl zkrácení trestu za faul v přípravném utkání z 20 na 14 zápasů. Po verdiktu neutrálního arbitra tak v NHL může opět nastoupit už v úterním duelu obhájců Stanleyova poháru proti Minnesotě.
Tom Wilson poté, co brutálně sestřelil Oskara Sundqvista.
Tom Wilson poté, co brutálně sestřelil Oskara Sundqvista. | Foto: ČTK

Washingtonský útočník dostal dlouhý trest za to, že v přípravném utkání krátce před startem sezony trefil do hlavy Oskara Sundqvista ze St. Louis. Disciplinární komise přihlédla k tomu, že to byl už čtvrtý Wilsonův distanc v kariéře, vesměs za posledních 13 měsíců.

Kanadský hokejista se odvolal, ale komisionář NHL Gary Bettman na konci října jeho distanc na 20 zápasů potvrdil. Wilson se proto poté obrátil ještě na neutrálního arbitra, který mu trest o šest zápasů zkrátil.

Čtyřiadvacetiletý hráč chyběl Capitals v 16 zápasech. Zastavení činnosti pro Wilsona zároveň znamenalo ztrátu zhruba 880.000 dolarů (přes 20 milionů korun) z platu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy