Místo 30 přišel o 20 milionů. Hříšník Wilson může po zkrácení trestu hrát

ČTK ČTK
13. 11. 2018 18:54
Hokejista Washingtonu Tom Wilson dosáhl zkrácení trestu za faul v přípravném utkání z 20 na 14 zápasů. Po verdiktu neutrálního arbitra tak v NHL může opět nastoupit už v úterním duelu obhájců Stanleyova poháru proti Minnesotě.
Tom Wilson poté, co brutálně sestřelil Oskara Sundqvista.
Tom Wilson poté, co brutálně sestřelil Oskara Sundqvista. | Foto: ČTK

Washingtonský útočník dostal dlouhý trest za to, že v přípravném utkání krátce před startem sezony trefil do hlavy Oskara Sundqvista ze St. Louis. Disciplinární komise přihlédla k tomu, že to byl už čtvrtý Wilsonův distanc v kariéře, vesměs za posledních 13 měsíců.

Kanadský hokejista se odvolal, ale komisionář NHL Gary Bettman na konci října jeho distanc na 20 zápasů potvrdil. Wilson se proto poté obrátil ještě na neutrálního arbitra, který mu trest o šest zápasů zkrátil.

Čtyřiadvacetiletý hráč chyběl Capitals v 16 zápasech. Zastavení činnosti pro Wilsona zároveň znamenalo ztrátu zhruba 880.000 dolarů (přes 20 milionů korun) z platu.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy