Hráčská asociace se odvolala proti Wilsonovu trestu. Odvolání bude řešit Bettman

ČTK ČTK
5. 10. 2018 20:32
Hráčská asociace NHLPA nesouhlasí s distancem na 20 utkání, který dostal útočník Tom Wilson za faul v přípravném utkání Washingtonu se St. Louis.
Tom Wilson z Washingtonu dostal stopku na 20 zápasů za faul z přípravného utkání.
Tom Wilson z Washingtonu dostal stopku na 20 zápasů za faul z přípravného utkání. | Foto: ČTK

Washington - Hráčská asociace NHLPA se podle očekávání odvolala ve prospěch hokejisty Washingtonu Toma Wilsona proti jeho distanci na 20 zápasů, který dostal za faul v přípravném utkání. Odvoláním se bude zabývat komisionář NHL Gary Bettman, termín ještě nebyl stanoven.

Disciplinární komise udělila Wilsonovi vysoký trest za to, že trefil v nedělním přípravném zápase do hlavy centra St. Louis Oskara Sundqvista. Je to už čtvrtý Wilsonův distanc v kariéře, navíc za posledních 13 měsíců. Měl by ho přijít na 1,26 milionu dolarů z platu.

Šéf NHL Bettman od roku 2012 řešil šest odvolání, přičemž dva z těchto trestů zmírnil. Pokud Wilsonův distanc potvrdí, může se NHLPA obrátit na neutrálního arbitra.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy