Hráčská asociace se odvolala proti Wilsonovu trestu. Odvolání bude řešit Bettman

ČTK ČTK
5. 10. 2018 20:32
Hráčská asociace NHLPA nesouhlasí s distancem na 20 utkání, který dostal útočník Tom Wilson za faul v přípravném utkání Washingtonu se St. Louis.
Tom Wilson z Washingtonu dostal stopku na 20 zápasů za faul z přípravného utkání.
Tom Wilson z Washingtonu dostal stopku na 20 zápasů za faul z přípravného utkání. | Foto: ČTK

Washington - Hráčská asociace NHLPA se podle očekávání odvolala ve prospěch hokejisty Washingtonu Toma Wilsona proti jeho distanci na 20 zápasů, který dostal za faul v přípravném utkání. Odvoláním se bude zabývat komisionář NHL Gary Bettman, termín ještě nebyl stanoven.

Disciplinární komise udělila Wilsonovi vysoký trest za to, že trefil v nedělním přípravném zápase do hlavy centra St. Louis Oskara Sundqvista. Je to už čtvrtý Wilsonův distanc v kariéře, navíc za posledních 13 měsíců. Měl by ho přijít na 1,26 milionu dolarů z platu.

Šéf NHL Bettman od roku 2012 řešil šest odvolání, přičemž dva z těchto trestů zmírnil. Pokud Wilsonův distanc potvrdí, může se NHLPA obrátit na neutrálního arbitra.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy