Vrána pomohl Washingtonu gólem, Ovečkin po hattricku překonal Lemieuxe

18. 1. 2020 22:21
Útočník Jakub Vrána rozhodl 22. gólem v této sezoně NHL o výhře hokejistů Washingtonu na ledě New York Islanders, kde Capitals zvítězili 6:4.
Alex Ovečkin slaví hattrick v utkání NHL.
Alex Ovečkin slaví hattrick v utkání NHL. | Foto: Reuters

Hattrickem se v dresu vítězů blýskl ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který dal tři góly ve druhém utkání za sebou. Ovečkin nasázel v NHL už 692 branek. V historické tabulce střelců předstihl pittsburskou legendu Maria Lemieuxe (690) a dotáhl se na devátého Steva Yzermana.

Čtyřiatřicetiletý ruský útočník otevřel skóre zápasu s Islanders, kteří pak ale stav čtyřmi góly otočili. Ještě větší obrat předvedli hosté v závěrečné třetině, v níž nasázeli pět branek. Washingtonskou branku hájil v posledním dějství Ilja Samsonov místo Bradena Holtbyho a neinkasoval.

Vrána potvrdil střeleckou formu vítězným gólem v 58. minutě. Český útočník skóroval stejně jako v předchozím duelu s New Jersey a v osmi lednových zápasech nasbíral sedm branek.

S 22 trefami je druhým nejlepším českým střelcem po lídrovi tabulky Davidu Pastrňákovi z Bostonu (36) a jen dva zásahy ho dělí od jeho osobního maxima z minulé sezony.

Výsledek NHL:

NY Islanders - Washington 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)

Branky: 14. B. Nelson, 16. Cizikas, 30. Eberle, 38. D. Toews - 11., 46. a 60. Ovečkin, 43. Hagelin, 55. Orlov, 58. Vrána. Střely na branku: 29:30. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Carlson, 3. Vrána (všichni Washington).