Tanec až do brány. Nádherné McDavidovo sólo přes celé hřiště nechalo NHL v úžasu

31. 1. 2021 12:57
Edmonton v noci zvítězil nad Torontem 4:3 v prodloužení. Kanadskou bitvu Oilers vyhráli především díky vynikajícímu výkonu Connora McDavida, který se přímo podílel na třech gólech svého týmu.

Nejzářivější chvíle kanadského forvarda ale přišla ve druhé třetině za stavu 2:1 pro Edmonton. McDavid nabral ve vlastní třetině puk, získal rychlost a zbavil se prvního bránícího hráče Toronta.

Následně se vrhl mezi trojici soupeřů, kterou pronikl jako nůž máslem. Sám před brankářem Frederikem Andersenem zachoval chladnou hlavu a pověsil puk do sítě kolem jeho vyrážečky.

Celkem si v utkání připsal tři body za dva góly a asistenci. Druhý vstřelil v prodloužení, které si Toronto vynutilo góly Matthewse a Hymana. V přečíslení si našel přihrávku Draisaitla a špičkou hole puk usměrnil za Andersena. Edmonton tak po dvou porážkách zaznamenal vítězství v prodloužení.

Aktualizováno před 28 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.