Jágrův konec v Calgary? Nic nevíme, ale tolik zranění prý Jarda neměl deset let, říká Rittich

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 1. 2018 23:18
Zpoza oceánu proudí zprávy, že Jaromír Jágr v Calgary dohrál. Hokejisté Flames o tom ale, zdá se, nic nevědí.
Jaromír Jágr v dresu Calgary.
Jaromír Jágr v dresu Calgary. | Foto: ČTK

Praha / Calgary - Že něco není v pořádku, prozrazují i statistiky. Jágr vynechal 9 z posledních 14 zápasů. Ve 22 duelech, které v dresu Calgary stihl, posbíral 7 bodů (1+6). K nejvytěžovanějším mužům nepatřil. V polovině ročníku na tom měl být český veterán lépe, byť zázraky nikdo nečekal.

Podle Elliotta Friedmana ze stanice Sportsnet čeká Jágra a Calgary brzký rozchod. Útočníkův agent Petr Svoboda má povolení jednat s ostatními kluby NHL o případné výměně a vedení Flames už jen přemýšlí, jak se s Jágrem rozloučit. 

"O tom vůbec nic nevíme," říká k posledním zprávám David Rittich, který v Calgary momentálně dělá brankářskou dvojku.

Zdravotní lapálie 45letého forvarda však Rittich nemohl přehlédnout. "Hodně ho štve, že nemůže hrát," vypráví. "Je to legenda, všichni to tady víme. Co dokázal on, už podle mě nikdo nedokáže."

Jágr měl letos překonat Gordieho Howea - odehrát ve slavné soutěži nejvíc zápasů ze všech. K rekordu mu aktuálně zbývá 35 duelů. Jenže nalomené zdraví všechno zásadně komplikuje.

"Určitě je to pro něj složité," komentuje Jágrovu situaci Rittich. "Když jsme se bavili, tak říkal, že takhle zraněný nebyl snad deset let. Od té doby, co je v Kanadě, tak měl najednou problém s kolenem a dalšími věcmi. Je to na prd. Doufám, že se z toho dostane a zase bude hrát."

Rittich pronikl do kádru Flames, přestože začínal na farmě. V hlavním mužstvu potkal Jágra a Michaela Frolíka, který teď marodí se zlomenou čelistí.

"Jsme tady taková skupinka," vykládá 25letý brankář. "Určitě by mě mrzelo, kdyby Jarda odešel. Michal je teď zraněný, takže bych tady zůstal na pár týdnů sám, což by nebylo nepříjemnější. Jinak vím, co Jarda znamená pro český stát a hokejisty. I proto si jeho odchod nepřeju."

 

Právě se děje

před 19 minutami

Útočník Teplý podepsal v NHL nováčkovskou smlouvu s Chicagem

Český hokejový útočník Michal Teplý podepsal nováčkovský kontrakt s Chicagem, které si ho vybralo ve čtvrtém kole loňského draftu NHL ze 105. místa. Osmnáctiletý rodák z Havlíčkova Brodu, který odehrál poslední sezonu za tým Winnipeg Ice v juniorské WHL, oznámil dohodu obou stran na svém instagramovém účtu.

"Jsem moc šťastný a cítím se poctěný, že jsem svůj první kontrakt v NHL podepsal s Blackhawks. Chci poděkovat všem lidem okolo sebe, kteří mi pomohli dostat se až sem. Nikdy bych to nedokázal bez mé rodiny, kamarádů a Winnipegu Ice. Také nemohu zapomenout na můj milovaný tým v Havlíčkově Brodu," okomentoval velký okamžik kariéry Teplý.

Účastník juniorského mistrovství světa na přelomu roku v Ostravě a Třinci, kde si za pět startů připsal stejný počet nahrávek, prošel postupně všemi mládežnickými výběry reprezentace. Během ročníku 2018/19 nastoupil v dresu Liberce do 15 extraligových utkání.

V poslední sezoně už Teplý zářil v barvách Ice. Za 53 zápasů si připsal 63 bodů díky 29 gólům a 34 nahrávkám, což znamenalo nejlepší produktivitu ze všech nováčků ve WHL.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Google a Apple se spojily v boji proti koronaviru, monitorovat by mohly až tři miliardy lidí

Technologické firmy Google a Apple uzavřely partnerství, aby pomohly bránit šíření koronaviru. Zájemcům chtějí umožnit dozvědět se pomocí zařízení v chytrém telefonu, zda se nedostali do blízkosti nakažených nemocí Covid-19. Své partnerství oznámily v pátek. Monitorovat by mohly až tři miliardy obyvatel planety, pokud se do systému přihlásí.

Smartphony s operačním systémem iOS od Applu nebo Androidem od Googlu si budou moci vyměňovat informace prostřednictvím rozhraní bluetooth. Pokud se majitel takto vybaveného telefonu dostane do kontaktu s infikovaným jedincem, pošle mu přístroj zprávu, že se má izolovat a zůstat v karanténě.

Google a Apple uvedly, že technologii začaly vyvíjet před 14 dny a dostupná by mohla být v půli května. Dodaly, že nebude sledovat polohu nebo identitu uživatelů, ale zaznamená pouze údaje o tom, kdy se k sobě jejich telefony přiblížily.

Další zprávy