Možná ji máte doma taky! Hokejová kartička Gretzkého se prodala za téměř 12 milionů korun

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 8. 2016 18:59
Hokejová kartička Wayna Gretzkého byla během čtvrteční aukce v Atlantic City vydražena za rekordních 465 tisíc dolarů (téměř 12 milionů korun). Kupec, který si přál zůstat v anonymitě, tak vyplatil takřka pětinásobek toho, co za stejnou kartu nejproduktivnějšího hráče všech dob z nováčkovské sezony 1979/80 v NHL vyplatil předchozí majitel v roce 2011. Toho stála přes 94 tisíc dolarů a také tehdy šlo o rekordní sumu za sběratelskou hokejovou kartičku. V aukci byly prodány i další cenné relikvie ze světa sportu. Dres basketbalové legendy Michaela Jordana, v němž v roce 1998 nastoupil do semifinále Východní konference NBA za Chicago Bulls, se prodal za 168 tisíc dolarů.
Wayne Gretzky
Wayne Gretzky | Foto: ČTK

To je ona...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy