Mimořádná zpráva

Jágr, Thornton, Shattenkirk. NHL otevírá trh volných hráčů, začíná boj o hvězdy. Tyhle jsou k mání

Jaromír Jágr není jedinou hvězdou. Podívejte se, kdo v NHL může být o víkendu k mání...
JAROMÍR JÁGR - Byť už z daleka není ze všech nejlepší, je jméno 45leté legendy na trhu alespoň z pohledu českých fanoušků tím nejzářivějším. Jágr loni pobíral 4 miliony dolarů a posbíral 46 bodů. Chvíli to vypadalo, že na Floridě skončí - to údajně oznámil v průběhu sezony i v kabině. Jenže mezitím se řada věcí změnila. Do klubu se totiž jako GM vrátil Dave Tallon a teď vše nasvědčuje tomu, že Jágr na Floridě zůstane. Podle zámořských zdrojů už jednal o novém kontraktu a čekalo se jen na to, až proběhne rozšiřovací draft. Že Jágr u Panthers zůstane, potvrdilo i rozhodnutí Las Vegas, které si legendu NHL nevybralo. Dokud ale podepsána smlouva není, nedá se o tom mluvit na 100 procent. Také Jágr už může jednat s jinými týmy.
JOE THORNTON je označován za nejlepšího tvůrce hry za posledních patnáct let. Sezonu navíc dohrával s utrženým kolenem, čímž ukázal neuvěřitelnou odhodlanost. Teď jde o to, kde bude pokračovat. Ve 37 letech touží po tříleté smlouvě, San Jose by bylo radši za jednoletou dohodu. A tak se spekulovalo, že zamíří do Montrealu nebo Toronta. V posledních dnech ale prosákla informace o jeho vyjednávání s Los Angeles.
KEVIN SHATTENKIRK po ostře sledované výměně ze St. Louis na jaře Washingtonu ke Stanley Cupu nepomohl, teď je jeho jméno středem pozornosti zase. Mezi volnými obránci letos nenajdete atraktivnějšího hráče. Shattenkirk údajně touží zůstat na východním pobřeží, ale hlavně touží po naprosto klíčové roli v týmu. Proto chce zkusit trh volných hráčů, nejvíce byla jeho budoucnost spojována s Rangers. Minulý týden ale vstoupila do hry Tampa Bay, která má o hráče veřejný zájem.
Ale pojďme ještě k Čechům, kterých je bez smlouvy na příští rok stále několik. Třeba RADIM VRBATA. Milion základ, další dva nakonec získal navrch na výkonnostních bonusech. Radim Vrbata se z podceňovaného hráče v loňské sezoně vyhoupl mezi nejlepší útočníky ligy, ve 35letech pravděpodobně nebude mít o nabídky nouze. Ne každou ale hodlá přijmout, jak už naznačil v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Jeho prioritou zůstává Arizona. Není moc pochyb o to, že mu Coyotes brzy smlouvu nabídnou. I když... Minulý týden Arizona odpálkovala svou legendu Shane Doana, takže jistého není vůbec nic.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Adam Sušovský
Aktualizováno 28. 6. 2017 6:59
Rozšiřovací draft má NHL za sebou, stejně tak ten nováčkovský. Před startem příprav na novou sezonu zbývá prožít poslední opravdu turbulentní období. Prvním červencovým dnem se otevírá trh volných hráčů, na kterém se objeví spousta známých jmen. Jaromír Jágr, Kevin Shattenkirk nebo Joe Thornton jsou mezi nimi. Podívejte se, které hokejové hvězdy nemají zajištěnou budoucnost na příští sezonu a mohou v létě změnit dres.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Situace s Ázerbájdžánem se vyostřuje, arménský premiér chce ruské pohraničníky na hranicích

Arménský premiér Nikol Pašinjan navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají incidenty. Uvedla to ve čtvrtek ruská agentura TASS.

"Situace podél arménsko-ázerbájdžánských hranic se nestabilizovala, nehledě na úsilí arménské vlády a mezinárodního společenství. Ázerbájdžán pokračuje v agresivní rétorice a počínání, přičemž ignoruje návrhy mezinárodního společenství na řešení vzniklé situace," řekl Pašinjan na zasedání vlády.

Ve středu se na hranicích odehrála jedna z nejintenzivnějších přestřelek, Baku následně hlásilo dva zraněné vojáky, Jerevan tři zabité a pět raněných vojáků. Týž den obě znepřátelené strany přistoupily na ruský návrh na příměří. Ve čtvrtek se ale obě strany vzájemně obvinily z nového ostřelování. Neklid na hranicích panuje od poloviny května, kdy Jerevan obvinil ázerbájdžánské vojáky ze snahy "korigovat" průběh hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy