Hokejová Florida vyřadila první dres ve své historii, poctila brankáře Luonga

ČTK ČTK
8. 3. 2020 11:54
Brankář Roberto Luongo se stal prvním hokejistou, jehož číslo klub NHL Florida Panthers vyřadil z užívání. Luongův dres s číslem jedna od sobotního večera visí pod stropem haly v Sunrise. Slavnostní ceremoniál naplánovali Panthers na utkání proti Montrealu, kde se čtyřicetiletý gólman narodil.

Luongo ukončil kariéru loni v červnu po 19 sezonách, z nichž 11 strávil na Floridě. Dvojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa hrál i za New York Islanders a Vancouver a 1044 odchytaných zápasů ho řadí na druhé místo v historické tabulce NHL za Martina Brodeura.

Luongo přišel na led za tónů Sinatrovy písně "My Way" a jeho řeč pak podle agentury AP trvala 12 minut; vedle angličtiny promluvil také francouzsky a italsky. Poděkoval rodině, fanouškům i spoluhráčům. "Některá období byla skvělá, některá méně. Ale všichni mě od prvního dne po celá ta léta neskutečně podporovali a stáli za mnou," řekl.

Na Floridě byl Luongo prvním takto oceněným hráčem, nicméně Panthers už dříve vyřadili číslo 93 k poctě svého prvního prezidenta Billa Torreyho. V roce 1993 klub vstoupil do NHL.

 

Právě se děje

Další zprávy