Souhra českých hvězd přinesla Bostonu další výhru. Zibanejad zazářil pěti trefami

Aktualizováno 6. 3. 2020 10:16
Útočníci David Pastrňák a David Krejčí asistovali v prodloužení u vítězného gólu. Po jejich přihrávkách rozhodl Torey Krug o výhře Bostonu 2:1 na ledě Floridy.
David Pastrňák se klaní Toreymu Krugovi, který zužitkoval přihrávku českého parťáka ve vítězný gól Bostonu na ledě Floridy | Foto: Reuters

Hlavní hvězdou čtvrtečního programu NHL se stal Mike Zibanejad, který pěti trefami zařídil vítězství New Yorku Rangers 6:5 v prodloužení nad Washingtonem. V dresu poražených skóroval dvakrát Alexandr Ovečkin a se 47 zásahy se vyrovnal v tabulce střelců vedoucímu Pastrňákovi.

Florida se ujala ve 27. minutě vedení brankou MacKenzieho Weegara, ale tečí brzy vyrovnal v přesilové hře Patrice Bergeron. Boston završil obrat v prodloužení, ve kterém Pastrňák přihrál na modrou čáru Krugovi, který se v čase 64:08 trefil střelou bez přípravy pod horní tyč.

Pastrňák si připsal 46. asistenci v sezoně a vytvořil si tím nový osobní rekord.

Vítězný gól Bostonu:

Florida, která prohrála doma poosmé v řadě a ztrácí čtyři body na poslední postupové místo do play off, mohla také v prodloužení rozhodnout. Sólový únik Aleksandera Barkova ale chytil betonem Jaroslav Halák. "Moc dobře jsem věděl, kdo se na mě řítí. Je jedním z nejlepších v lize na nájezdy. Snažil jsem se neudělat první pohyb," řekl ke gólové šanci Halák.

Vyzdvihl i obrannou práci Krejčího, který se pokoušel Barkova dohnat z útočného pásma. "Díky němu neměl (Barkov) moc času a prostoru, aby něco vymyslel," podotkl slovenský brankář. Bruins si čtvrtou výhrou v řadě upevnili vedení v lize, před St. Louis mají náskok osmi bodů.

Washington sice vstřelil první branku zápasu, ale poté už jen dotahoval a na 3:3 vyrovnal i díky Michalu Kempnému. Po střele českého obránce, který neskóroval od konce října, zapadl puk do sítě a chvíli to vypadalo, že bude autorem gólu, ale opakované záběry odhalily teč Garneta Hathawaye.

Třetí třetina patřila dvěma střelcům. Zibanejad dostal Rangers dvakrát do vedení, hosté kontrovali trefami Ovečkina, který vyrovnal v poslední minutě při hře bez brankáře. Úžasný večer korunoval Zibanejad v prodloužení, ve kterém se po 33 sekundách prosadil z úniku.

Útočník Rangers se stal třetím hráčem v klubové historii, který dal v utkání pět branek. Naposledy dokázal v NHL stejný kousek Patrik Laine z Winnipegu v listopadu 2018.

"Když se podívám na nějaké góly, tak padly po neuvěřitelných akcích. Vycházelo to. Byl jsem ve správný čas na správném místě, puk jsem přitahoval. Tento zápas si budu pamatovat hodně dlouho. I průběhem to byl šílený zápas. Jsem šťastný, že jsme ho vyhráli," uvedl Zibanejad. Je druhým hráčem v historii NHL, který rozhodl pátým gólem v zápase prodloužení. Dosud jediným byl Sergej Fjodorov.

Na vedoucí tým Metropolitní divize Washington, do jehož sestavy se nevešel Radko Gudas, se už bodově dotáhla Philadelphia, která porazila Carolinu 4:1. Konečnou podobu výsledku stanovila akce Jakuba Voráčka, který sice nadvakrát nepřekonal Alexe Nedeljkovice, ale z dorážky se prosadil Sean Couturier. Flyers si připsali osmou výhru za sebou a Voráček přispěl k úspěšné sérii 11 body (1+10), přičemž v posledních čtyřech zápasech si připsal osm asistencí.

Dominik Kubalík pomohl asistencí k výhře Chicaga 4:3 nad Edmontonem. Český útočník sice v gólové šanci minul, ale puk u zadního mantinelu převzal Jonathan Toews a pohotově ho zasunul do prázdné branky. Kubalík tak bodoval v osmém z posledních deseti utkání (7+5) a je třetí v produktivitě nováčků o sedm bodů za vedoucím Quinnem Hughesem z Vancouveru.

Nashville vyhrál nad Dallasem 2:0 i díky gólu Filipa Forsberga. Švédský útočník si připsal v dresu Predators 164. trefu a v klubovém pořadí střelců se posunul na třetí místo před Martina Erata.

Hokejisté Toronta poprvé v sezoně neskórovali a na ledě Los Angeles prohráli 0:1 po nájezdech. Lídr kanadského klubu Auston Matthews tak zůstal na 46 gólech. Hlavním hrdinou se stal gólman Jonathan Quick, který si připsal 36 zákroků. Na druhé straně se překonával i Frederik Andersen, jenž kryl 30 střel. Jejich duel rozhodl ve čtvrté sérii nájezdů Adrian Kempe.

Zápas v San Jose, které podlehlo Minnesotě 2:3, sledovala nejnižší návštěva sezony 14.517 diváků. V okrese Santa Clara County, jehož je San Jose správním městem, totiž narostl počet osob nakažených koronavirem na 20 a místní hygienická organizace doporučila ve čtvrtek zrušení všech událostí, které přitahují velké davy lidí.

Výsledky NHL:

Florida - Boston 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 27. Weegar - 31. Bergeron, 65. Krug (Pastrňák, Krejčí). Střely na branku: 33:28. Diváci: 15.577. Hvězdy zápasu: 1. Krug (Boston), 2. Weegar, 3. Driedger (oba Florida).

NY Rangers - Washington 6:5 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 1:0)

Branky: 10., 26., 41., 59. a 61. Zibanejad, 35. DeAngelo - 50. a 60. Ovečkin, 8. Hagelin, 33. Kovalčuk, 35. Hathaway (Kempný). Střely na branku: 39:34. Diváci: 17.277. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Ovečkin (Washington).

Buffalo - Pittsburgh 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky: 10. McCabe, 42. M. Johansson - 8. a 34. Hörnqvist, 13. M. Pettersson, 47. Crosby. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18.236. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Hörnqvist, 3. M. Murray (všichni Pittsburgh).

Tampa Bay - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. a 59. Hedman, 13. Killorn, 39. Kučerov. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Hedman, 3. Goodrow (všichni Tampa Bay).

Philadelphia - Carolina 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 19. Provorov, 30. M. Raffl, 45. Aube-Kubel, 45. Couturier (Voráček) - 43. Williams. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.900. Hvězdy zápasu: 1. Laughton, 2. Provorov, 3. Aube-Kubel (všichni Philadelphia).

Ottawa - NY Islanders 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 14. C. Brown, 30. Boedker, 35. Duclair, 57. B. Tkachuk - 4. Lee, 25. Barzal, 58. Pulock. Střely na branku: 29:40. Diváci: 13.445. Hvězdy zápasu: 1. Barzal (NY Islanders), 2. C. Anderson, 3. Duclair (oba Ottawa).

Nashville - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 20. F. Forsberg, 34. Duchene. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.349. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. F. Forsberg, 3. Duchene (všichni Nashville).

Chicago - Edmonton 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Branky: 25. a 34. DeBrincat, 15. P. Kane, 21. J. Toews (Kubalík) - 26. Nugent-Hopkins, 49. J. Archibald, 49. Yamamoto. Střely na branku: 31:24. Diváci: 21.481. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. A. Boqvist (všichni Chicago).

San Jose - Minnesota 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 15. Noesen, 50. J. Thornton - 9. Suter, 32. Galchenyuk, 35. Parise. Střely na branku: 42:27. Diváci: 14.517. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Suter, 3. Parise (všichni Minnesota).

Los Angeles - Toronto 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Kempe. Střely na branku: 30:36. Diváci: 17.495. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Andersen (Toronto), 3. Kempe (Los Angeles).

3. Dallas 67 37 8 22 178:172 82
4. Minnesota 67 34 7 26 212:209 75
5. Nashville 67 33 8 26 210:215 74
6. Winnipeg 68 34 6 28 204:199 74
7. Chicago 67 31 8 28 205:212 70