Přehled Čechů v NHL: Výkon hodný Jágra, strmé vzestupy i nejistá budoucnost

jzp jzp
9. 4. 2019 6:09
Do uplynulé základní části hokejové NHL naskočilo 40 Čechů, o tři více než v minulé sezoně. Jenže zatímco takový Jakub Vrána díky výkonnostnímu skoku vyhlíží životní smlouvu, jiní už další nabídku dost možná nedostanou. Podívejte se, jak na tom jednotliví hráči jsou.
Mar 10, 2019; Calgary, Alberta, CAN; Calgary Flames goalie David Rittich (33) stops a shot from Las Vegas Golden Knights at Scotiabank Saddledome. Flames won 6-3. Mandato
Mar 10, 2019; Calgary, Alberta, CAN; Calgary Flames goalie David Rittich (33) stops a shot from Las Vegas Golden Knights at Scotiabank Saddledome. Flames won 6-3. Mandato | Foto: Reuters

David Rittich

Brankář, 26 let, Calgary Flames
Statistiky: 45 zápasů, 27 výher, úspěšnost zákroků 91,1 %
Smlouva: končí mu v létě

Famózní formu z prvních měsíců sezony neudržel, přesto oproti předchozímu ročníku udělal velký pokrok. Statisticky překonal parťáka Mikea Smitha, s nímž se dělí o post jedničky. 

Petr Mrázek v dresu Caroliny Hurricanes
Petr Mrázek v dresu Caroliny Hurricanes | Foto: ČTK

Petr Mrázek

Brankář, 27 let, Carolina Hurricanes
Statistiky: 40 zápasů, 23 výher, úspěšnost zákroků 91,4 %
Smlouva: končí mu v létě

Vzkřísil uvadající kariéru. Úspěšností nakonec překonal Ritticha. A to díky formě z finiše základní části, kdy týmu výrazně pomohl k překvapivému postupu do play off.

Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

Michal Neuvirth

Brankář, 31 let, Philadelphia Flyers
Statistiky: 7 zápasů, 1 výhra, úspěšnost zákroků 85,9 %
Smlouva: končí mu v létě

Opět doplatil na chatrné zdraví. Když už nastoupil, svezl se s bídou celého mužstva. Novou smlouvu v NHL bude shánět těžko.

Pavel Francouz v dresu Colorada.
Pavel Francouz v dresu Colorada. | Foto: ČTK

Pavel Francouz

Brankář, 28 let, Colorado Avalanche
Statistiky: 2 zápasy, bez výhry, úspěšnost zákroků 94,3 %
Smlouva: končí mu v létě

Podle některých je nejlepším brankářem Colorada, dostal ale minimální šanci, neboť lépe placení parťáci neměli výrazné zdravotní potíže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy