Hertl jde na další operaci s kolenem, chybět bude několik týdnů

ČTK ČTK
12. 2. 2024 20:12
Útočník San Jose Tomáš Hertl se podrobí operaci levého kolena a bude v NHL několik týdnů mimo hru. Český hokejista je nejproduktivnějším hráčem Sharks v sezoně, když v 48 zápasech nasbíral 15 gólů a 19 asistencí.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Milan Kammermayer

Kalifornský klub, který je předposlední v soutěži, informoval o Hertlově nadcházející absenci v tiskové zprávě.

Hertl se rozhodl, že si nechá vyčistit chrupavku, aby se zbavil bolestí v kolenu, v němž si před čtyřmi lety přetrhl přední zkřížený a vnitřní postranní vaz. Jak dlouho nebude týmu k dispozici, není podle generálního manažera Mikea Griera zatím jasné.

"Uvidíme, jak půjde rehabilitace a později poskytneme o jeho stavu aktuální informace," uvedl Grier v prohlášení.

Hertl chyběl v posledních dvou lednových zápasech San Jose. Před týdnem se ale zúčastnil Utkání hvězd NHL v Torontu.

"Vzhledem k povaze zranění Sharks neměli nic proti tomu, aby se Tomáš víkendu All Star zúčastnil a respektujeme jeho rozhodnutí podrobit se operaci nyní," řekl Grier. San Jose čeká ještě 31 zápasů, základní část NHL skončí 18. dubna.

"Po nedávných rozhovorech s lékaři a naším zdravotnickým personálem bylo jasné, že se zranění nebude zhoršovat a mohl bych s tím hrát dál. Po návratu z Toronta a dalších debatách jsem se rozhodl jít na operaci hned, abych se mohl co nejdříve vrátit a hrát na sto procent," uvedl Hertl, jehož tým prochází v této sezoně přestavbou. Třicetiletý útočník má v klubu osmiletou smlouvu do roku 2030 na 65 milionů dolarů (1,5 miliardy korun).

 

Právě se děje

Další zprávy