Od vás draftovat nechci. Ruský supertalent měl nežádoucí kluby, prozradil je agent

jzp jzp
13. 7. 2023 9:29
Původně měl bojovat o pozici jedničky, nakonec supertalentovaný Matvej Mičkov skončil v červnovém draftu NHL až sedmý. Sáhla po něm Philadelphia. Hokejistův agent teď navzdory konvencím prozradil, do kterých klubů ruský útočník nechtěl.
Matvej Mičkov (vlevo) se šéfem NHL Garym Bettmanem při draftu NHL 2023
Matvej Mičkov (vlevo) se šéfem NHL Garym Bettmanem při draftu NHL 2023 | Foto: Reuters

Connor Bedard, nebo Mičkov? Tak před lety stála otázka, kdo bude prvním mužem draftu 2023.

Později ale Mičkov podepsal dlouhou smlouvu s ruským Petrohradem až do léta 2026 a kvůli vyobcování sborné z mezinárodního hokeje po ruské invazi na Ukrajinu se nemohl předvést před světem.

Rázem tak mohl pomýšlet nanejvýš na druhé místo. Podle většiny posledních prognóz měl skončit v elitní pětce, ale v ruských i zámořských médiích se rojily i spekulace, že po něm z osmé příčky sáhne Washington, tým Alexandra Ovečkina.

"Jo, to by bylo skvělé," řekl k tomu v půlce května stanici Match TV sám Mičkov. "Ne všechno ale ovlivním, musíte být připravení na všechno."

Generální manažer Washingtonu Brian MacLellan po draftu prozradil, že chtěl výměnou získat vyšší než osmou volbu, údajně proto, aby si Mičkova pojistil. Jenže neuspěl.

Osmnáctiletého křídelníka, který je podle optimistických hlasů nejtalentovanějším Rusem od Ovečkina, tak získala sedmá Philadelphia. Podle novináře Elliottea Friedmana ji v pohovorech těsně před dražbou nadějí přesvědčil, že ho má draftovat.

Hráčův agent Sergej Fedotov v nedávném rozhovoru pro deník Sport-Express potvrdil, že jeho klient do Philadelphie chtěl.

Také se ale rozpovídal o tom, kam nechtěl, což není obvyklé. "Ptali se mě, jestli Matvej nelituje, že neskočil ve Washingtonu. Já se jen usmál. Do Washingtonu totiž jít vůbec nechtěl," spustil Fedotov.

Dalším jednoznačně nežádoucím klubem byla podle něj Arizona, která táhla na šestém místě hned před Philadelphií. 

To odpovídá informacím webu PHNX, podle kterého představitelé Arizony o Mičkovovi uvažovali, ale z pohovoru těsně před draftem si odnesli "jasný dojem", že součástí jejich klubu být nechce.  

Arizonští Coyotes nakonec sáhli po ruském bekovi Dmitriji Simaševovi. Překvapivě, tak vysoko ho prakticky nikdo nečekal.

Podle agenta Fedotova výběr Mičkova vážně zvažoval ještě Anaheim, který ale udělal celkovou dvojku za Bedardem ze švédského centra Lea Carlssona. Třetí skončil Adam Fantilli (Columbus), čtvrtý Will Smith (San Jose) a pátý David Reinbacher (Montreal).

Mičkov v budoucnu může většinu z nich zastínit, talent na to dle mínění skautů má. Stále ale nesetřásl zvěsti o své problematické povaze.

"Nikoho neposlouchá, ani trenéry, veterány klidně pošle někam," prohlásil o Rusovi v nedávném díle podcastu Spittin' Chiclets bývalý obránce Ryan Whitney. Jeho zdrojem byl hokejista, jenž s Mičkovem v uplynulém ročníku hrál. 

Mohl to tedy být spoluhráč z Petrohradu, případně ze Soči, kam Mičkov odešel v rámci KHL na hostování a kde ve 27 zápasech nastřádal slušných 20 bodů (9+11). Sledovaný teenager se objevil i v záložních týmech obou klubů.

V Rusku by měl na základě smlouvy strávit ještě tři sezony. Teprve pak z něj Philadelphia bude moct těžit.

 

Právě se děje

Další zprávy