Čtyři zápasy, pět bodů. Zacha na farmě New Jersey ožil a je zpět v NHL

ČTK ČTK
13. 11. 2018 19:00
Vedení New Jersey povolalo z farmy českého útočníka Pavla Zachu, který by se v sestavě Devils měl objevit již v nočním zápase proti Pittsburghu. Mohl by nahradit Briana Boylea, který byl zařazen na listinu zraněných hráčů.
Pavel Zacha (NJ Devils)
Pavel Zacha (NJ Devils) | Foto: Twitter

Jedenadvacetiletého Zachu klub odeslal na farmu na začátku listopadu po nepříliš vydařeném vstupu do sezony. Šestý hráč draftu z roku 2015 v deseti zápasech v NHL nezískal ani bod.

V nižší AHL v týmu Binghamton Devils stihl Zacha odehrát čtyři utkání, v nichž si připsal pět asistencí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy