Přehled Čechů v NHL: Krize na dvou postech, životní výkony i hráči na odpis

Daniel Poláček Daniel Poláček
9. 4. 2018 18:30
Do skončené základní části hokejové NHL zasáhlo 37 Čechů, o jednoho méně než loni. Podívejte se v přehledné grafice, jak si vedli. Někteří podali životní výkon, jiní zklamali a jejich budoucnost ve slavné lize je nejistá. Pořád platí, že Česko trpí nedostatkem elitních brankářů a obránců.
hokej, NHL, 2017/2018, Ottawa - Philadelphia, Petr Mrázek
hokej, NHL, 2017/2018, Ottawa - Philadelphia, Petr Mrázek | Foto: Reuters

Petr Mrázek

Brankář, 26 let, Philadelphia Flyers
Statistiky: 39 zápasů, 14 výher, úspěšnost zákroků 90,2 %
Smlouva: končí mu v létě

V Detroitu postupně uvadal, a tak po výměně odešel do Philadelphie, kde zaskočil za zraněné brankáře. Ač neměl oslnivé statistiky, pomohl týmu do play off. Tam ale zřejmě bude dělat náhradníka.

Michal Neuvirth v dresu Philadelphie.
Michal Neuvirth v dresu Philadelphie. | Foto: ČTK

Michal Neuvirth

Brankář, 30 let, Philadelphia Flyers
Statistiky: 22 zápasů, 9 výher, úspěšnost zákroků 91,5 %
Smlouva: do sezony 2018/2019

Má na to, aby v NHL dělal jedničku, ale doplácí na častá zranění. Letošek není výjimkou. Aktuálně má Neuvirth problém v dolní části těla. V play off budou Flyers sázet na uzdraveného Briana Elliotta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna

Slevy ve veřejné dopravě se sníží ze současných 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla dnes vláda. Změna by měla platit od 1. dubna. Slevy budou moci dál využívat děti a studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Systém slev by se navíc měl rozšířit o invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Po dnešním jednání vlády to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Redukce slev by měla přinést úsporu přes 1,8 miliardy korun. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl zhruba o více než dvě miliardy korun.

V současnosti mohou slevy ve výši 75 procent z jízdného využívat studenti do 26 let a senioři starší 65 let. Vládní koalice už před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny avizovala, že chce systém slev upravit. Současnou podobu koalice kritizovala jako nehospodárnou, zvýhodnění pro vybrané skupiny obyvatel však zůstane. Slevy ve výši 75 procent využívají ve veřejné dopravě i cestující s průkazem ZTP, u nich by se nic měnit nemělo.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Některé organizace Libereckého kraje přišly o dodávky elektřiny. Braly ji i od firmy Lumius, která ukončila činnost

Některé organizace Libereckého kraje včetně úřadu přišly o dodávky elektřiny, kterou kraj zajistil na burze. Jedním z dodavatelů byla firma Lumius, která minulý týden oznámila, že na trhu končí.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ze sněmovny, potvrdil soud

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat exposlanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, že rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky". Pravomocně to ve středu potvrdil středočeský krajský soud, který zamítl Kalouskovo odvolání. Výroky podle soudního senátu vůbec nebyly způsobilé zasáhnout do Kalouskových osobnostních práv.

Ani jeden z aktérů sporu k soudnímu jednání nedorazil. Kalouskův právník Stanislav Balík řekl novinářům, že podá dovolání. Zmínil také možnost ústavní stížnosti.

Babišovy sporné výroky zazněly na schůzi sněmovny před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD v roce 2018. Svému politickému rivalovi navíc tykal a označil ho za "ožralu" a "zloděje zlodějského". Poslanec předtím Babiše kritizoval za to, že při vysvětlování kauzy Čapí hnízdo křivě přísahal na zdraví svých dětí. Vyhrocenou diskusi přenášela televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy