Neskutečný výkon Pavelce zařídil Čechům výhru nad Finy

4. 5. 2011 22:30
Finsko - Česko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Ondřej Pavelec podržel český tým několika vynikajícími zákroky
Ondřej Pavelec podržel český tým několika vynikajícími zákroky | Foto: Reuters

Bratislava - Čeští hokejisté zvítězili v souboji o první místo ve skupině D na mistrovství světa nad Finy 2:1, a do osmifinálové skupiny, v níž se utkají postupně se Slováky, Rusy a Němci, si přinesou šest bodů.

Velkou zásluhu na výhře má brankář Ondřej Pavelec, který Finy někdy až neuvěřitelnými zákroky přiváděl k zoufalství. Dohromady si připsal 31 úspěšných zásahů a inkasoval až po střele Anssiho Salmely 19 sekund před koncem třetí třetiny.

Vítězství českému týmu zařídili gólem ve 25. minutě Milan Michálek a o osmnáct minut později Jaromír Jágr, který si připsal vůbec svůj první bod na šampionátu.

ONLINE reportáž ze zápasu čtěte ZDE
Dánové porazili v nájezdech Lotyše a jdou do osmifinále
Švédové rozdrtili Američany a vyhráli díky tomu skupinu
Martinec: Češi mají před Finy úctu. Ale i silnější tým
Šest statečných beků vyhlíží sedmého. ´Je to záhul´
Jágr na MS ještě nebodoval. ´Začnu, až bude potřeba´

Češi jsou tak vůbec posledním ze všech šestnácti týmů, který ještě na šampionátu neztratil ani bod.

Další zápas sehrají v pátek od 20:15 se Slováky, kteří si do osmifinále neberou ani bod a k případnému postupu do čtvrtfinále musejí bezpodmínečně vyhrát.

Výsledek:

Skupina D

Česká republika - Finsko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
25. M. Michálek (Židlický, K. Rachůnek), 43. Jágr (Červenka, Krajíček) - 60. Salmela (Pesonen, N. Kapanen). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Stern (USA) - Děďulja (Běl.), Valach (SR). Vyloučení: 7:8, navíc Marek (ČR) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9310.
Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček, od 21. navíc Průcha. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Finsko: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Puistola, Väänänen, Kukkonen, Jaakola - T. Ruutu, M. Koivu, Aaltonen - Pihlström,´N. Kapanen, Lahti - Granlund, Immonen, Pesonen - Pyörälä, Komarov, Nokelainen. Trenér: Jukka Jalonen.