Jágr na MS ještě nebodoval. ´Začnu, až bude potřeba´

Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 5. 2011 9:15
´Individuální statistiky? To už mám dávno za sebou´
Jaromír Jágr v souboji s Dánem Hardtem.
Jaromír Jágr v souboji s Dánem Hardtem. | Foto: Reuters

Bratislava - Při Českých hrách byl nejproduktivnějším hráčem výběru Aloise Hadamczika. Na světovém šampionátu však legendární osmašedesátka zůstává trochu ve stínu svých spoluhráčů.

Jaromír Jágr zatím nebodoval, bojuje pro tým a na individuální statistiky nehledí. "Zatím není třeba, abych bodoval. Zatím to jde i beze mě. Začnu, až bude potřeba," vyhlašuje reprezentační matador.

"Teď se nedá nic dělat. Důležité je, aby šlapal celý tým. Já na mistrovství nepřijel sbírat individuální ceny, tohle už mám dávno za sebou," řekl Jágr slovenským novinářům, u kterých se zastavil po vítězném zápase s Dánskem.

Čtěte také:
Spokojený Hadamczik: Po druhém gólu jsme hráli výborně
6:0. Poprava Dánů se vešla do kruté tříminutovky

V něm podle něj národnímu týmu výrazně pomohl brzký gól Michaela Frolíka. "To je vždycky hrozně důležitý. Tentokrát to ale bylo jednodušší než s Lotyšskem. To jsou skvělí hráči, kteří spolu hrají celý rok," hodnotil Jágr rozdíl ve výkonnosti obou soupeřů.

Slovenské novináře Jágr pobavil, když zodpovídal otázku týkající se bratislavského ledu. Na jeho kvalitu si totiž stěžovali právě domácí hokejisté.

"Vždycky je to o tom, jestli se daří, nebo ne. Když to nejde, tak je kvalita ledu samozřejmě špatná. A když se vám daří, je vždycky dobrá," řekl s úsměvem útočník Omsku. Vítězství Němců nad Slovenskem ho prý nepřekvapilo.

"Bylo mi jasné, že každý zápas na MS bude pro favority těžký. A těm Němcům se vůbec nedivím, je to černý kůň šampionátu."

Stejně jako jeho spoluhráči oceňuje Jágr skvělou atmosféru v bratislavské hale. Čeští hráči mají na šampionátu v podstatě domácí prostředí.

"Věděli jsme, že šampionát na Slovensku pro nás bude skoro stejný jako doma. Je jedno, jestli se hraje v Praze nebo v Bratislavě, atmosféra na našem utkání tu bude vždycky výborná," ocenil Jaromír Jágr fanoušky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Sněmovna zřejmě znovu vydá Babiše k trestnímu stíhání, doporučil to imunitní výbor

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Plénu to doporučil mandátový a imunitní výbor, jenž ke kauze také vyslechl státního zástupce Jaroslava Šarocha. O výsledku jednání informovala předsedkyně výboru Helena Válková (ANO).

Případ se týká údajného dotačního podvodu. Babiš, který dopoledne možnost vyjádřit se před členy výboru nevyužil, vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

Případ Čapí hnízdo pokračuje třetí volební období. Sněmovna Babiše ke stíhání v minulosti vydala už dvakrát. Kromě předsedy hnutí ANO je v případu kolem padesátimilionové dotace na výstavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo obviněna i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Stíhání se týká podezření z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů, což je asi o 18 000 méně než předloni Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let. Oznámilo to dnes Řízení letového provozu (ŘLP). Ještě výrazněji oslabil provoz během krize na tuzemských letištích.

Provoz loni dosáhl mírně nad úroveň roku 2002, kdy dispečeři zaznamenali celkem 353 211 letů.

Zdroj: Ekonomika
Další zprávy