Němcovi vadil alibistický výkon: Byli jsme ve všem horší

Adam Sušovský Adam Sušovský
24. 3. 2014 22:23
"Hráli jsme jako alibisti, byli jsme ve všem horší. Měli jsme strašný vstup do zápasu i hroznou druhou třetinu," prohlásil kapitán Lva Ondřej Němec. Série s Donbassem Doněck je v Bratislavě vyrovnaná.
Ondřej Němec přebal kapitánské céčko od Jiřího Novotného, ale Lva k mečbolu nedotáhl. "Hráli jsme jako alibisti," řekl po čtvrtém utkání série s Doněckem. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Špatný zápas. Lev Praha v Bratislavě špatně začal a ve třetí třetině už bylo příliš pozdě honit manko. Pražský tým prohrál  v Bratislavě s Doněckem 1:3 a série je srovnaná na 2:2. Kapitán týmu Ondřej Němec se po utkání hodně zlobil.

"Hráli jsme jako alibisti, byli jsme druzí úplně ve švem. Měli jsme strašný vstup do zápasu, hroznou druhou třetinu. Prostě nepovedený zápas," řekl na rovinu po utkání Němec českým novinářům.

Série je srovnaná, jenže pod tlakem je teď Lev. Vinou kolize s extraligovým utkání Sparty musí i ve středu zůstat na Slovensku a odehrát své domácí utkání v Bratislavě, kde pražský klub fanoušci nemají rádi. Lev ztratil výhodu domácího prostředí a hrát se bude o první postupový mečbol.

Už je navíc jisté, že tady budete muset zůstat až do pátku, kdy tady v Bratislavě hostí Donbass šestý zápas série. Co to pro vás znamená?
My jsme to věděli dopředu. Připravovali jsme se na to, že budeme hrát čtyři zápasy tady. Bohužel jsme ale ve středu mohli bojovat o ukončení série, místo toho tady budeme muset být až do pátku. Nezbývá nám nic jiného, než ve středu vyhrát. Až pak budeme zase na koni.

Do trháku jste mohli i dnes, Donbass jste drtivě přestříleli (41:23), proč z toho byl jen jeden gól?
Vždyť jsme z toho měli tři, možná čtyři tutovky. Byly to střely, které gólman viděl a mohl chytnout. Z naší strany to byl nepovedený zápas. Strašný vstup do zápasu, hrozná druhá třetina. Tlak jsme v závěru měli, ale když hrajete dvacet minut, tak těžko vyhrajete.

Musíte se tedy více tlačit do brány?
To není jenom o tom. My byli druzí úplně ve všem. Špatně jsme začali, oni změnili do zápasu taktiku a než jsme na to zareagovali, bylo to 0:2. Je to naše chyba, měli jsme puky více nastřelovat, více tlačit. Místo toho jsme chodili do plné obrany a oni do rychlých brejků.

Na začátku utkání jste nevyužili téměř dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři, jak to s vámi zamávalo?
To jsou klíčové momenty play off. Kdybychom dali gól, vypadalo to jinak. Zase se nám vracejí staré bolístky, skoro za dvě minuty jsme vlastně ani neohrozili bránu. Střely lítaly, ale metr vedle. Sami jsme si zápas prohráli a sami jsme si zkomplikovali sérii.

Překvapuje vás, že vám Donbass stále stačí se silami? V prvním kole hrál sedm zápasů, teď točí pořád jen tři lajny a přesto mu tempo zápasů pořád nevadí...
Já pořád věřím, že sil máme víc. Když jsme to začali rotovat, když jsme jezdili a hráli si s pukem, tak oni jenom stáli a nemohli to rozdýchat. Musíme jít víc do brány, být odolnější a drzejší. Dneska jsme byli alibisti.

Těsně před zápasem jste po včerejším výbuchu emocí přišli o Jiřího Novotného a Michala Birnera, jak moc vám dnes chyběli?
Když vám před zápasem vypadnou dva klíčoví hráči, tak se to podepíše. Já tohle nechápu a radši nebudu nikoho kritizovat. Faul na mě měl být potrestaný včera taky a nic. Já za stejný zákrok dostal před dvěma měsíci v Kazani tři zápasy a tady se nic neděje.

Říkali jste si před zápasem, abyste dnes reakce slovenských fanoušků neřešili?
Když jsem šel sem na rozhovor, tak jsem chtěl něco říct, ale včera se nám to nevyplatilo a ztratili jsme kvůli tomu dva klíčové hráče. Já se k tomu vyjadřovat nebudu. Ať fandí komu chtějí, ale řeknu jen jednu věc: Kdyby hráli oni u nás, fandíme jim.