Lev v Bratislavě padl, Petrohrad rozstřílel Jaroslavl

Aktualizováno 24. 3. 2014 21:14
Hokejisté Petrohradu vyrovnali v play off Kontinentální ligy čtvrtfinálovou sérii s Jaroslavlí na 2:2.
Ján Laco v dresu Doněcku tentokrát pustil jen jeden gól a Donbass slaví tak nad Lvem výhru 3:1. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Hokejisté Lva Praha den po vyhecovaném třetím souboji v Bratislavě s ukrajinským Donbassem Doněck tentokrát ve čtvrtfinále KHL padli, když prohráli 1:3. Stav série je tak 2:2. Také pátý duel se bude hrát ve středu od 19:00 hodin v Bratislavě.

Jako první udeřili v Bratislavě "domácí"

Doněck tam nastoupil už ve třech zápasech bojů o Gagarinův pohár kvůli situaci na Ukrajině, Lev bude hrát na Slovensku jako domácí tým kvůli kolizi s čtvrtfinálovým duelem Sparty s Vítkovicemi v pražské Tipsport Aréně. Dějiště pátečního šestého zápasu ještě není jasné.

Lev nastoupil bez potrestaných útočníků Novotného a Birnera a hned v úvodu zahrozil Thörnberg, ovšem z gólu se jako první radoval v 17. minutě Donbass, když se po Kašparově přihrávce trefil k levé tyči Bartulis. V úvodu druhého dějství měl ideální šanci na vyrovnání Azevedo, ale zblízka minul.

Lev utkání zdramatizoval, na prodloužení nedosáhl

V dalším tlaku Pražanů musel Laco řešit Thörnbergovu teč i další pokusy Lva. V 28. minutě zničehonic udeřil Donbass. Gragnani nechal před brankovištěm prostor Torjanikovi, který se nemýlil. Donbass byl při chuti a finského gólmana vzápětí ohrozil i Dadonov. Na druhé straně nevyužil další šanci Azevedo a Lev marně dobýval obranu Doněcku i ve třetí třetině.

Petrohrad si zastřílel, zářil Červenka

Stejné skóre je také ve druhé série Západní konference mezi Petrohradem a Jaroslavlí, když boháči z SKA tentokrát smetli Lokomotiv na jeho ledě vysoko 6:1.

Český útočník Roman Červenka přispěl k demolici soupeře třemi gólovými přihrávkami v přesilovkách. Celkově si český reprezentant v play off připsal už 15 bodů a vede pořadí produktivity. Brankář hostů Alexander Salák dostal jediný gól z 24 střel.

Duel českého zástupce Lva Praha na bratislavském ledě proti Donbassu Doněck jsme sledovali v naší on-line reportáži ZDE!

Do semifinále zatím suverénně kráčí Magnitogorsk, který v sérii s Novosibirskem vyhrál všechny tři dosavadní zápasy. Dnes hosté na ledě Sibiru v 54. minutě vyrovnali a v třetí minutě prodloužení rozhodl o jejich vítězství 2:1 Denis Platonov.

Ufa porazila Barys Astana 5:2 a na zápasy vede 2:1.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápas:

Jaroslavl - Petrohrad 1:6 (Červenka 0+3), stav série 2:2.

Donbass Doněck - Lev Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Bartulis (Kašpar, Dadonov), 29. Torjanik (Běluchin, Zacharov), 60. Dadonov (Jakucenja) - 56. Azevedo (Němec, Oystrick). Rozhodčí: Ravodin, Gašilov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 5084. Stav série: 2:2.

Doněck: Laco - Kolář, Koněv, Podhradský, C. Wilson, Bartulis, Razin - Robitaille, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov - Kašpar, Varlamov, Kagarlickij - Zacharov, Běluchin, Torjanik. Trenér: Andrej Nazarov.

Lev: Vehanen - Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Mäenpää, Nakládal - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ridderwall - Klepiš, Azevedo, Zackrisson - Matai, Cingel, Kubalík - od 35. navíc Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Východní konference - 3. zápasy:

Novosibirsk - Magnitogorsk 1:2 v prodl., stav série 0:3;

Ufa - Barys Astana 5:2, stav série 2:1.

Semifinále Poháru naděje:

Východní konference - 2. zápas:

Omsk - Čeljabinsk 4:2, stav série 2:0.

V dalším tlaku Pražanů musel Laco řešit Thörnbergovu teč i další pokusy Lva. V 28. minutě zničehonic udeřil Donbass. Gragnani nechal před brankovištěm prostor Torjanikovi, který se nemýlil. Donbass byl při chuti a finského gólmana vzápětí ohrozil i Dadonov. Na druhé straně nevyužil další šanci Azevedo a Lev marně dobýval obranu Doněcku.

Závěr zápasu zdramatizoval v 56. minutě Azevedo, který se dostal po Němcově přihrávce za obranu a překonal Laca střelou k levé tyči. Lev se tlačil za druhým gólem, ale Laco třetí prodloužení v sérii za sebou nepřipustil. Naopak 35 sekund před koncem při power play rozhodl do prázdné branky hostů Dadonov. jip nkr

před 44 minutami

Kajakářka Galušková postoupila do finále MS ve vodním slalomu

Kajakářka Antonie Galušková postoupila do finále mistrovství světa ve vodním slalomu. Předloňská juniorská mistryně světa obsadila v dnešním semifinále v Bratislavě páté místo. Vypadly naopak olympionička Kateřina Minařík Kudějová a Lucie Nesnídalová. Semifinálovým sítem neprošly ani obhájkyně titulu Eva Tercejlová ze Slovinska a trojnásobná mistryně světa Jessica Foxová z Austrálie.

Dvacetiletá Galušková postupovala ze druhé kvalifikační jízdy, takže jela v semifinále už jako pátá. Všechny branky projela čistě a neudělala výraznější chybu a dostala se do čela. Nakonec ji předjely jen čtyři ze zbývajících 25 závodnic. Při premiéře na seniorském MS si tak vyjela finále. "Je to úplně neuvěřitelné. Před jízdou jsem na tom nebyla psychicky nejlíp. Půl hodiny před semifinále jsem brečela, protože to pro mě bylo strašně psychicky náročné, ale pak jsem si povídala s tátou a trenérem a natolik mě uklidnili, že jsem mohla jet s klidnou hlavou. A když jsem dojela do cíle, měla jsem z toho dobrý pocit," svěřila se.

Řada kajakářek v semifinále chybovala. Jízda se nevyvedla ani Minařík Kudějové, která po doteku osmé branky ztratila hodně času v protivodné dvacítce a stejně jako na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončila před branami finále. "Začátek jsem jela dobře, ale pak mi odešly ruce. Nemohla jsem pořádně zabrat a ztrácela jsem všude," řekla po konečné 15. příčce. Podepsalo se na ní nachlazení, od středy ji trápila rýma. "Ale za ty dva dny jsem se vykurýrovala, dneska jsem už byla fakt dobrá. Ale možná to tam zůstalo," uvažovala.

Nadějně se vyvíjela jízda Nesnídalové, která ale ztratila v závěru a obsadila 18. pozici. Světová šampionka z roku 2019 Tercejlová pádlem odhodila tyčku na deváté brance a dostala padesátisekundovou penalizaci. Australská superhvězda Foxová, která jela jako poslední, po dojezdu figurovala na vedoucí pozici, ale pak dostala padesátisekundovou penalizaci za špatný průjezd dvanácté branky. Nedostala do branky celou hlavu, což rozhodčí potvrdili z videozáznamu.

O finálovou účast nyní bojují kajakáři včetně českého tria Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Vavřinec Hradilek.

Po střetu s nákladním vozem zemřel na Semilsku v pátek odpoledne zhruba pětadvacetiletý řidič osobního vozu

Tragická nehoda se stala u obce Horka u Staré Paky. ČTK to v sobotu řekl regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský. Okolnosti nehody policie dál šetří. V září je to druhá smrtelná nehoda v Libereckém kraji.