Němci šokují dál. Zdolali i domácí Slovensko

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 5. 2011 22:30
Rusko - Slovinsko 6:4, Slovensko - Německo 3:4

Praha - Hokejisté Ruska byli po úvodní porážce od Německa blízko další potupě.

Ve svém druhém zápase ve skupině A se trápili také se Slovinskem, které udolali až v samém závěru.

Rusové vedli téměř polovinu zápasu těsně 1:0, poté se však s góly roztrhnul pytel. ´Sborná´ odskočila do vedení 4:2, Slovinci se však nevzdali a v 52. minutě znovu srovnali.

Senzační remízu jim sebral až necelé čtyři minuty před koncem Radulov.

Kanada rozprášila Francii a má jistý postup
Probuzená hvězda Havlát. Třetím zářezem načal Lotyše
Češi zahájili MS vítězně. Udolali houževnaté Lotyšsko

Ve večerním utkání se už další senzace udála. Němcům se po vítězství nad Ruskem povedlo zdolat i domácí Slováky, které porazili 4:3, čímž si zajistili postup do další fáze i konečné prvenství ve své skupině.

Němci se díky rychlým souhrám dostali v prostřední třetině do tříbrankového vedení, které zkraje třetí části ještě navýšili. Domácí tým se však nevzdal a za necelou minutu po čtvrtém německém gólu snížil Nagy.

Slovákům svitla naděje, kterou přiživili dalšími trefami. Sedm minut před koncem svítil na ukazateli stav 3:4, ovšem poté spálil kapitán Demitra dvě vyložené šance, a tak se vytoužené vyrovnávací trefy již hostitelé nedočkali.

Mistrovství světa v ledním hokeji:

Skupina A (Bratislava):

Rusko - Slovinsko 6:4 (1:0, 1:1, 4:3)
Branky a nahrávky:
5. Aťušov (Kovalčuk, Radulov), 36. Afinogenov (Kornějev), 47. Kulikov (Kajgorodov), 47. Arťuchin (Afinogenov, Kajgorodov), 57. Radulov (Kovalčuk, Gorovikov), 60. Zinovjev (Zaripov) - 30. Hebar (Gregorc), 43. Goličič (Šivič, M. Hočevar), 48. Goličič (D. Rodman), 52. Pajič (Tavželj). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Persson - Tillerkvist (oba Švéd.), Valach (SR). Vyloučení: 4:3, navíc Jemelin (Rus.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 9090.

Rusko: Nabokov - Nikulin, Bělov, Aťušov, Tjutin, Kalinin, Kornějev, Kulikov, Jemelin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, Těreščenko, Kovalčuk - Arťuchin, Kajgorodov, Afinogenov - Kuljomin, Gorovikov, Tarasenko. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Slovinsko: A. Hočevar - Kužnik, Kranjc, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - D. Rodman, M. Rodman, Razingar - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Šivic - Goličič, M. Hočevar, Hebar. Trenér: Matjaž Kopitar.

Slovensko - Německo 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
46. Nagy (Bartečko), 48. Stümpel (Nagy, Šatan), 53. Demitra (Marián Hossa) - 25. Müller (Ullmann, Greilinger), 34. Tripp (Schütz, Mauer), 37. Hördler (Ullmann, Müller), 45. Schütz (Tripp, Lavallee). Rozhodčí: Burchell (Kan.), Lärking (Švéd.) - Carnathan (USA), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 9303.

Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Majeský, Graňák - Marián Hossa, Stümpel, Demitra - Gáborík, Handzuš, Marcel Hossa - Šatan, Surový, Zedník - Radivojevič, Nagy, Bartečko - Ružička. Trenér: Glen Hanlon.
Německo: Pätzold - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - Kreutzer, Barta, P. Reimer. Trenér: Uwe Krupp.