Nejlepší gólman NHL vzpomínal na Haška. Jinak Češi propadli

Zdeněk John
21. 6. 2012 10:00
Napočtvrté se dočkal. Brankář New York Rangers Henrik Lundqvist se stal držitelem nejcennější ceny pro brankáře v NHL
Splnil se mi sen, přiznal gólman New York Rangers
Splnil se mi sen, přiznal gólman New York Rangers | Foto: Reuters

Las Vegas – Napočtvrté se dočkal. Brankář New York Rangers Henrik Lundqvist se stal držitelem nejcennější ceny pro brankáře v NHL, Vezinovy trofeje.

Lundqvist  přispěl k vítězství Jezdců ve Východní konferenci 39 výhrami v 62 utkáních, měl průměr 1,97 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 93 procent.

Až teprve tyto výkony ho dovedly k vytoužené Vezinově trofeji. Nominován byl i v letech 2006, 2007 a 2008, ale pokaždé se jen díval, jak si cenu odnáší jiný brankář.

Jsem jako moji hrdinové

Lundqvist  neskrýval nadšení. "Je tu pár mých hrdinů," ukazoval na vyrytá jména předchozích vítězů. "Patrick (Roy), Dominik (Hašek) a Marty (Brodeur) prožili všichni skvělou kariéru, takže z toho mám moc dobrý pocit. Chtěl jsem toho vždycky taky dosáhnout," přiznal Lundqvist.

Pro někoho může být jeho vítězství překvapením, třeba proto, že Jonathan Quick, gólman vítěze Stanley Cupu Los Angeles Konga, předváděl vskutku královská kouzla a především díky němu poprvé v historii putoval cenný pohár do Los Angeles.

Letos opět bez Čechů

Když Lundqvist připomněl Dominika Haška, který má stále v NHL vynikající pověst, byla to jedna z mála příležitostí, kdy zaznělo jméno českého hokejisty. Letos si nikdo z nich žádnou trofej neodnesl, stejně jako v předchozích dvou letech.

Naposledy získal v roce 2009 David Krejčí z Bostonu Plus/Minus Award za nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy