reklama
 
 

Nejlepší gólman NHL vzpomínal na Haška. Jinak Češi propadli

21. 6. 2012
Napočtvrté se dočkal. Brankář New York Rangers Henrik Lundqvist se stal držitelem nejcennější ceny pro brankáře v NHL

Las Vegas – Napočtvrté se dočkal. Brankář New York Rangers Henrik Lundqvist se stal držitelem nejcennější ceny pro brankáře v NHL, Vezinovy trofeje.

Lundqvist  přispěl k vítězství Jezdců ve Východní konferenci 39 výhrami v 62 utkáních, měl průměr 1,97 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 93 procent.

Až teprve tyto výkony ho dovedly k vytoužené Vezinově trofeji. Nominován byl i v letech 2006, 2007 a 2008, ale pokaždé se jen díval, jak si cenu odnáší jiný brankář.

Jsem jako moji hrdinové

Lundqvist  neskrýval nadšení. "Je tu pár mých hrdinů," ukazoval na vyrytá jména předchozích vítězů. "Patrick (Roy), Dominik (Hašek) a Marty (Brodeur) prožili všichni skvělou kariéru, takže z toho mám moc dobrý pocit. Chtěl jsem toho vždycky taky dosáhnout," přiznal Lundqvist.

Pro někoho může být jeho vítězství překvapením, třeba proto, že Jonathan Quick, gólman vítěze Stanley Cupu Los Angeles Konga, předváděl vskutku královská kouzla a především díky němu poprvé v historii putoval cenný pohár do Los Angeles.

Letos opět bez Čechů

Když Lundqvist připomněl Dominika Haška, který má stále v NHL vynikající pověst, byla to jedna z mála příležitostí, kdy zaznělo jméno českého hokejisty. Letos si nikdo z nich žádnou trofej neodnesl, stejně jako v předchozích dvou letech.

Naposledy získal v roce 2009 David Krejčí z Bostonu Plus/Minus Award za nejlepší bilanci účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech.

autor: Zdeněk John | 21. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama