Nedvěd: Že ze mě mají v zámoří legraci? S tím nic nenadělám

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 1. 2014 12:00
Petr Nedvěd se olympiády v Soči už nemůže dočkat, přesto momentálně myslí především na výsledky Liberce, který bojuje o play off.
Petr Nedvěd se olympiády v Soči už nemůže dočkat, přesto momentálně myslí především na výsledky Liberce, který bojuje o play off
Petr Nedvěd se olympiády v Soči už nemůže dočkat, přesto momentálně myslí především na výsledky Liberce, který bojuje o play off | Foto: Reuters

Ostrava - Je mu už 42 let, má za sebou stovky vypjatých zápasů, starty na mistrovství světa i olympiádě. Přesto se Petr Nedvěd na Hry v Soči těší, jako by mu bylo dvacet.

"Jsem moc šťastný, je to super," neskrývá své nadšení. To je možná ještě o to větší, že nominace libereckého tahouna vyvolala senzaci nejen v Česku ale i v zámoří.

Co pro vás znamená fakt, že pojedete na olympiádu?
"Je to pro mě obrovská čest i výzva, že jsem byl vybrán. Už se na kluky hrozně těším. Myslím si, že tam bude vynikající atmosféra, a doufám, že odehrajeme výborná utkání."

Jak na vaši nominaci reagovali kluci v týmu? Uspořádal jste nějakou menší oslavu?
"To ne, momentálně není na oslavy čas. Ale nějaké zápisné do kabiny určitě bude."

Na druhou stranu se vyrojily i trochu opačné reakce lidí, kteří hovoří o senzaci či šoku a vaši pozvánku do Soči zpochybňují. Co na to říkáte?
"Hmm. S tím já nic nenadělám."

Ozvalo se i zámoří, které si nevěřícně diví a dělá si z vašeho věku legraci...
"Jak říkám, s tím nic nenadělám."

Liberec je momentálně mimo pozice pro play off a bude muset hodně bojovat, aby podruhé za sebou nemusel hrát o udržení. Jak se na to soustřeďujete, když za pár týdnů jedete na olympiádu?
"Musím říct, že je to pro mě jednoduchá práce. Nominace už prostě taková je. Samozřejmě jsem šťastný a je to super. Ale do startu olympiády je tady Liberec a ten je pro mě teď důležitý. Nebudu lhát, že bych na olympiádu nemyslel, ale pak prostě přijde zápas a já ho chci odehrát nejlíp, jak dovedu."

Na olympijských hrách jste už jednou startoval. V roce 1994 to ale bylo v dresu Kanady. Bude to pro vás nyní, po dvaceti letech, jiné?
"Noo, těším se na to stejně jako na tu předchozí olympiádu. Momentálně to ale nemůžu porovnávat, protože samotná olympiáda ještě nezačala."

 

Právě se děje

před 34 minutami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 1 hodinou

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy