Barinka: Se škarohlídy mi Hadamczik pomáhat nemusí

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 1. 2014 1:52
Vítkovický obránce se snaží vyrovnat s negativními reakcemi na jeho nominaci na olympiádu v Soči.
Michal Barinka se vyrovnává se negativními reakcemi na svou nominaci na olympiádu. Věří, že situaci zvládne.
Michal Barinka se vyrovnává se negativními reakcemi na svou nominaci na olympiádu. Věří, že situaci zvládne. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Rozporuplné období prožívá v těchto dnech Michal Barinka.

Ve vítkovickém obránci se mísí radost z nominace na olympiádu a zároveň hořkost z reakce části veřejností a médií, která oprávněnost jeho startu v Soči zpochybňuje protěžováním ze strany Aloise Hadamczika, Barinkova tchána a reprezentačního kouče v jedné osobě.

"To šílenství, co vypuklo, to člověk ani nechápe," diví se 29letý zadák, který se hned v nejbližším zápase proti Liberci blýskl gólem a asistencí.

Gól, asistence a ještě nastřelená tyčka. To vypadá, jako byste chtěl rázně umlčet všechny škarohlídy, kteří zpochybňují vaši nominaci na olympiádu.
"To ne. Tohle člověk musí hodit za hlavu a hrát naplno v každém zápase."

Takový povedený zápas vás ale nyní musí těšit dvojnásob, ne?!
"Samozřejmě že to potěší. Ale to jsou věci, které já nebudu komentovat a ani mi to nepřísluší. Já jsem tady od toho, abych hrál hokej a snažil se dál."

Nesvazuje vás nyní to ponominační období, kdy víte, že na olympiádu jedete a bude na vás teď upřena větší pozornost?
"Na to člověk vůbec nemůže myslet. Do každého zápasu se musí jít, jako by to byl poslední."

O své nominaci jste se dozvěděl v pondělí večer z tiskové konference. Jaké byly vaše první reakce?
"Zprvu jsem byl strašně moc šťastný. Ale potom to šílenství, co vypuklo, to člověk ani nechápe."

Čtete články, které se vaší osobou nyní zabývají?
"Tyhle věci určitě nečtu. To bych se musel zbláznit."

Dá se to vůbec nevnímat?
"Musím se pokusit, no. Musím se pokusit tyto škaredé lidi nevnímat."

Pomáhá vám zvládat ten negativní tlak i pan Hadamczik?
"Myslím si, že to nepotřebuju. Myslím si, že jsem natolik starý hráč, že se s tím vyrovnám sám."

Jak reagovala na vaši nominaci rodina? Co říkali hráči a vaši nejbližší vůbec?
"Všichni reagovali pozitivně. V týmu máme super partu, kluci jsou parádní a snaží se mi s tím pomoct."

Proběhla už nějaká soukromá oslava, svačinka pro kabinu? Nebo to teprve plánujete?
"Určitě jsem ochoten pro kluky něco udělat. Ale to se domluvíme, až bude po všem."

Je vám devětadvacet, byl jste na třech světových šampionátech, nyní jedete na olympiádu. Znamená to pro vás vrchol kariéry?
"Prozatím určitě."

Nebo až podle toho, jak v Soči dopadnete?
"To určitě taky. Podle toho, jak se nám tam povede."

Máte už olympiádu v hlavě? Na co se těšíte?
"Zatím musíme s Vítkoviceme odehrát zápasy tak, abychom se udrželi tam, kde chceme. A až potom budu přemýšlet o olympiádě. To nejde takhle dopředu říct, na co se člověk bude těšit. Na to zatím nemám čas."

 

Právě se děje

před 11 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy