25. 4. 2011 7:30
Chicago - Vancouver 4:3P, Buffalo - Phila 4:5P
Michael Frolík (vlevo)
Michael Frolík (vlevo) | Foto: Reuters

Chicago - Hokejisté Chicaga zdolali v šestém utkání úvodního kola play off NHL i s přispěním jednoho gólu Michaela Frolíka na svém ledě Vancouver 4:3 v prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý duel.

Výhru obhájce Stanleova poháru, který v sérii prohrával už 0:3 na zápasy, vystřelil v 76. minutě Ben Smith.

Chicago přitom v průběhu zápasu ani jednou nevedlo a třikrát muselo dotahovat jednogólový náskok soupeře. V posledním případě se to Blackhawks povedlo zásluhou trefy Frolíka.

Kubina pomohl dvěma góly odvrátit vyřazení Tampy

Český útočník skóroval z trestného střílení, kdy brankáře Coryho Schneidera, jenž dostal v zápase přednost před Robertem Luongem, oklamal forhendovým blafákem.

Nashville je třetím postupujícím po Detroitu a Washingtonu

Sedmý rozhodující zápas si vybojovali i hokejisté Philadelphie, kteří zvítězili v Buffalu 5:4 v prodloužení a srovnali stav série na 3:3. I Flyers museli stejně jako Chicago otáčet nepříznivý vývoj utkání, v němž postupně prohrávali 0:2, 1:3 a 3:4.

Jason Arnott z Nashville Predators slaví svůj gól se spoluhráči Dumontem, de Vriesem a Hamhuisem. | Foto: Reuters

Na úspěšném obratu se dvěma zásahy podílel Daniel Briere, vítězný gól dal v čase 64:43 finský útočník Ville Leino.

Ze třetího duelu nedělního programu NHL naopak vzešel druhý semifinalista Západní konference. K Detroitu se připojili hokejisté Nashvillu, kteří v domácím prostředí porazili Anaheim 4:2 a stejným poměrem zvítězili i v sérii.

Predators, za něž ve druhém utkání za sebou nenastoupil zraněný Martin Erat, postoupili do druhého kola poprvé v klubové historii. Na druhé straně možná odehrál poslední zápas Teemu Selänne, který zvažuje konec kariéry.

Východní konference:

Buffalo - Philadelphia 4:5 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. a 20. Vanek, 3. Niedermayer, 37. Gerbe - 15. a 29. Briere, 21. Van Riemsdyk, 51. Hartnell, 65. Leino. Střely na branku: 33:49. Diváci: 18.690. Stav série: 3:3.

Západní konference:

Nashville - Anaheim 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 20. a 45. Spaling, 24. Sullivan, 60. Legwand - 11. Selänne, 39. J. Blake. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 4:2.

Chicago - Vancouver 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Bickell, 36. Bolland, 43. Frolík z tr. střílení, 76. B. Smith - 3. D. Sedin, 19. Burrows, 41. Bieksa. Střely na branku: 33:35. Diváci: 22.014. Stav série: 3:3.