Nakládal šel do Finska hrát o titul, teď je s TPS poslední

ČTK ČTK
4. 2. 2015 10:16
Jakub Nakládal se vrací do reprezentace, na pražský šampionát zatím nemyslí.
Jakub Nakládal
Jakub Nakládal | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Rozporuplnou sezonu prožívá hokejový obránce Jakub Nakládal. V létě se upsal finskému celku TPS Turku a očekával, že s novým týmem bude útočit na nejvyšší příčky. Aktuálně je ale TPS poslední bez reálné šance na postup do play off. Navíc vedení klubu v minulém týdnu uvolnilo trojici krajánků, čímž dalo prakticky najevo, že na změnu situace rezignovalo. Stále existuje i možnost, že by klub opustil i Nakládal, o kterého v minulých dnech projevilo zájem IFK Helsinky.

"Je pravda, že jsme to řešili. Ve Finsku se může přestupovat do 16. února, takže třeba se ještě něco stane. Teď to ale neřeším. Měli jsme nějaké možnosti ze Švédska, ale máme s agentem nějakou vizi na příští sezonu. Nechtěli jsme řešit něco za každou cenu, což by pak mohlo třeba ohrozit jednání na další sezony," řekl ČTK Nakládal, který se aktuálně připravuje s národním týmem v Praze na zápasy proti Rusku.

Takový je hokejový život

Sedmadvacetiletý bek ale přiznal, že před sezonou měl úplně jiná očekávání, když se dohodl s ambiciózním TPS na spolupráci. "Když jsem podepisoval smlouvu, tak ze strany klubu zaznívalo, že chtějí bojovat o titul a být nahoře. Bohužel je to úplně naopak. Takový je ale hokejový život. Člověk může mít očekávání a pak samotná sezona je jiná," pokrčil rameny Nakládal.

Turku v létě značně obměnilo kádr, jen v tom ale podle rodáka z Hradce Králové problém není. "Situace je tam stejná už poslední tři čtyři roky. Sám nevím, čím to. Nechci mluvit detailně například o věcech kolem trenérů, ale věcí, které by se měly dělat jinak, je tam hodně. A není to jen jedna nebo dvě věci," podotkl bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2012.

Nakládal přišel do Finska ze Lva Praha, kde v minulé sezoně příliš nehrál. I proto je alespoň rád, že dostává prostor na ledě. "Zase mě začal hokej bavit, což je nejdůležitější. Z toho hlediska je to super. Samozřejmě je ale důležitá i sezona z hlediska klubu a myslím si, že kdybychom byli nahoře a hráli lépe jako tým, tak by to bylo jiné," uvedl Nakládal, který v novém působišti zatím odehrál 45 zápasů s bilancí dvou branek a sedmi asistencí.

MS je ještě daleko

Fakt, že se klub rozhodl uvolnit zahraniční posily Juraje Šimka, Simona Gysberse a Ryana Lasche, mu nevadí. "Abych pravdu řekl, tak je to úplně jedno. Stejně tak minimálně půlka týmu nemůže zůstat. Musí se to obměnit od základu a trošku se zamyslet nad tím, jací hráči přicházejí. Teď už každý ví, že play off nebo snaha o lepší výsledek je jedno, i když zbývá asi 15 zápasů. Ztráta je velká," konstatoval Nakládal.

Momentálně se Nakládal ale soustředí na reprezentaci, do které byl dodatečně povolán místo Lukáše Krajíčka. "Jsem rád, že jsem po delší době tady. Vždy jsem na nároďák jezdil rád. Všechny kluky znám a alespoň si můžeme popovídat. Už se těším na zápasy," řekl Nakládal, který naposledy reprezentoval v listopadu 2013 na turnaji Karjala.

I proto, že tak dlouho v národním týmu chyběl, nemyslí na blížící se světový šampionát, který se uskuteční v Praze a Ostravě. "Pro mě je přednější, abych tady zahrál dobře a ukázal, že na to mám. Mistrovství je ještě daleko a nebylo by dobře přemýšlet nad ním, když jsem v sezoně neodehrál ani jeden zápas," podotkl Nakládal.

 

Právě se děje

Další zprávy