Praha - Útočník David Krejčí zažívá jako druhý český hokejista na vlastní kůži, co je to obávaná prasečí chřipka. O viru H1N1 v těle českého forvarda Bostonu Bruins informoval klubový web.
Vedení týmu NHL na onemocnění Krejčího zareagovalo jeho okamžitou karanténou do doby, než u něj klesne horečka a vymizí další příznaky nemoci.
Čtěte také:
Colorado vyhrálo v Edmontonu. Trefil se i Hejduk
Prasečí chřipka straší fotbal. Neplivejte, zní Anglií
100 dní před ZOH hlásí Vancouver: Přijeďte očkovaní
"Naši doktoři pracují s Davidem na tom, aby byl co nejdříve zase v pořádku," prohlásil generální manažer Bruins Peter Chiarelli. "Hráči a všichni v klubu se budeme nadále snažit předejít tomu, aby se virus rozšířil v celé organizaci," dodal.
Krejčí tak zřejmě přijde o několik zápasů, o ten nejbližší hned čtvrteční večer s Montrealem. V tomto ohledu se jeho případ liší od prvního nemocného českého hokejisty Ladislava Šmída z Edmontonu.
Ten prvotní příznaky přechodil a o nemoci ve svém těle se dozvěděl až za pár dnů při klubových testech. Celosvětový strach z prasečí chřipky proniknul také výrazně do světa sportu před několika měsíci. A ten proti němu tvrdě brojí.
V kolektivních sportech jsou hráči nabádáni, aby při utkáních neplivali. Fotbalisty Sparty přivítaly při příletu do Rumunska k utkání Poháru UEFA s Kluží sterilní roušky. Ty si nasazovali také někteří fanoušci Dynama Kyjev při zápase Ligy mistrů.
A že se ve ani ve sportu neberou ochranná opatření proti viru H1N1 jako krátkodobou "módu" svědčí i výzva organizátorů únorové olympiády v kanadském Vancouveru.
Podle nich by měli zahraniční sportovci přijet už naočkováni. V opačném případě by na místě měla být dostatečná zásoba vakcín pro dodatečné očkování.
Totéž platí rovněž pro pracovníky olympijských her.
"Uděláme velkou kampaň, v níž se budeme snažit podporovat dobrovolníky i personál. Chceme, aby byl co možná největší počet našich pracovníků očkovaných," řekl dříve vedoucí zdravotního centra VANOC Jack Taunton.