Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání čtvrtfinále hokejového mistrovství světa v Rize mezi Českem a Finskem. Zápas začíná ve čtvrtek 3. června v 19:15.
Skupinová fáze je minulostí, o úspěchu a neúspěchu teď rozhodne jediný zápas! Češi, kteří zakončili skupinu A na třetím místě, si to ve čtvrtfinále rozdají o postup s úřadujícími mistry světa z Finska! Ti se umístili ve skupině B na druhém místě.
V prvních dvou čtvrtfinálových zápasech, které se hrály od 15:15, se spolu utkaly Spojené státy americké se Slovenskem a Švýcarsko s Německem. USA porazily naše východní sousedy jasně 6:1, zatímco druhý duel přinesl drama, které rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se radovali hokejisté Německa, kteří si postup do semifinále zařídili výhrou 3:2.
Sestava Česka
👥 Takto vypadá naše sestava pro čtvrtfinále! V brance Šimon Hrubec, v útoku došlo k několika změnám. Začínáme 19:15, držte nám palce – budeme hrát i za vás! 🦁🇨🇿#narodnitym #jakolev #mshokej #FINvCZE pic.twitter.com/ingS9GslLh
— Hokejový nároďák (@narodnitym) June 3, 2021
Sestava Finska
Olkinuora (Säteri) - Koivisto, Sund, Kaski, Määttä, Pokka, Ohtamaa, Nousiainen, Lindbohm - Anttila, Björninen, Mäenalanen - Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen - Pakarinen, Kontiola, Innala - Sallinen, Ruohomaa, Turunen.
Český trenérský štáb tedy nasadí do čtvrtfinále poněkud překvapivou sestavu! Nezahrají si útočníci Jiří Sekáč, Michael Špaček a Matěj Blümel, v obraně zase vyšel Černý Petr na Michala Moravčíka.
Do hry se naopak dostane Lukáš Radil, který si ve skupině zahrál jen první a poslední zápas. Výkonem proti Slovensku ale trenéry zjevně přesvědčil.
V brance dostane podle očekávání prostor Šimon Hrubec, kterému bude krýt záda Roman Will. Elitní útok začne ve složení Jakub Vrána - Jan Kovář - Dominik Kubalík.
Češi tedy budou chtít postoupit do boje o medaile s touto sestavou. Zajímavá je zejména absence Michaela Špačka, který je s pěti kanadskými body třetím nejproduktivnějším Čechem na turnaji! V sedmi zápasech ve skupině vstřelil jeden gól a přidal čtyři nahrávky. Dnes ale další body nepřidá.
Souběžně se zápasem národního týmu se bude hrát také poslední čtvrtfinále, ve kterém se proti sobě postaví Rusko a Kanada.
Jak zmínili reportéři České televize, Jiří Sekáč, který je mimo sestavu, s mužstvem už tři dny netrénoval. Vedení týmu ohledně jeho stavu ale nezveřejnilo žádné bližší informace. Těžko říct, jestli se tedy jedná o absenci ze zdravotních důvodů nebo jestli je za tím něco jiného.
Češi dnes nastoupí v bílé sadě dresů, Finové obléknou modrou variantu.
Utkání právě začalo.
Češi nasadili na úvodní buly druhou formaci, která rozehrávala útočnou akci zpoza vlastní brány. Po zakázaném úvolnění se hra vrací před Hrubce.
Hned po buly se dostal ke střele Määttä! Hrubec ale natáhl svoji levici a ukryl letící puk ve své lapačce.
Kubalík se uvolnil na pravý kruh, nic nevymýšlel a vypálil. Jeho rána ale byla sražená a Olkinuora nemusel zasahovat.
Češi získali pásmo nahozením puku a vzápětí střílel od modré Klok. Kotouč se ale zastavil v chumlu těl a Smejkal už se k dorážce nedostal.
Do hry už naskočil Kubalík, který dostal přihrávku zpoza brány. Jeho pokus byl ale opět zblokován.
Finové špatně rozehráli a volnou cestu před sebou měl Libor Šulák! Ten si vybruslil až na levý kruh, odkud vypálil, Olkinuoru ale nepřekonal.
Pokka nastřeloval puk nebezpečně od modré čáry, nikdo v modrém se ale k teči nedostal.
Filip Zadina dojel nahozený puk a ještě na pravém kruhu zakončil bekhendem. Kotouč ale mezi tři tyče nezamířil.
Hanzl poslal puk zpoza brány před brankoviště, kde byl Zadina! Útočník Detroitu si ale musel kotouč zpracovávat a posléze bekhendem trefil jen dobře postaveného finského brankáře.