Švédové na MS podruhé neinkasovali, Rakousko dostalo pět gólů

14. 5. 2023 21:58
Hokejisté Švédska porazili na mistrovství světa Rakousko 5:0 a vyhráli i druhý zápas na turnaji bez inkasované branky.
Andre Petersson slaví gól v zápase Švédsko - Rakousko na MS 2023
Andre Petersson slaví gól v zápase Švédsko - Rakousko na MS 2023 | Foto: Reuters

Čisté konto udržel při své premiéře na seniorském šampionátu dvacetiletý Jesper Wallstedt. Švédové se v tabulce skupiny A posunuli na druhé místo za Spojené státy, Rakousko je se ziskem bodu šesté.

Seveřané vykročili za očekávanou výhrou již ve 4. minutě, kdy otevřel skóre Par Lindholm, který úspěšně tečoval Berggrenovu střelu. Rakušané drželi se soupeřem herně krok, výraznější šance si ale nevytvářeli. Pozornost Wallstedta prověřili až v závěru první třetiny.

Druhý gól přidali Švédové ve 27. minutě, kdy akci de La Roseho se štěstím zakončil Sörensen. Puk po odrazu od jeho hokejky přeskočil brankáře Starkbauma. Jeho protějšek poté hned několikrát vyrazil střely soupeřů vedle své branky a v závěru druhé části přiblížil favorita tříbodové výhře přesně a tvrdě zakončující obránce Nemeth.

Švédsko poté zápas bez problémů dovedlo do vítězného konce a přidalo ještě dvě branky. Mezi střelce se zapsal i osmnáctiletý Carlsson, nejmladší hráč na turnaji a historicky nejmladší Švéd startující na MS. Wallstedtovi, který dnes dostal příležitost místo Larse Johanssona, k nule stačilo jen 18 zákroků.

Mistrovství světa v hokeji:

Skupina A (Tampere):

Švédsko - Rakousko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Lindholm (Berggren, Pudas), 27. Sörensen (J. de La Rose, Tömmernes), 39. Nemeth (Petersson, P. Lindholm), 52. Carlsson (Raymond, A. Nylander), 54. Everberg (Bengtsson, Nemeth). Rozhodčí: MacFarlane (USA), Ansons - Zunde (oba Lot.), Hautamäki (Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5950.

Švédsko: Wallstedt - Sandin, Tömmernes, Pudas, A. Lindholm, L. Bengtsson, Nemeth - A. Nylander, Carlsson, Raymond - Berggren, A. Petersson, P. Lindholm - Grundström, Silfverberg, O. Lindberg - J. de la Rose, Sörensen, Everberg. Trenér: Hallam.

Rakousko: Starkbaum - Nickl, B. Wolf, Heinrich, Zündel, Reinbacher, Brunner, Wimmer, Maier -Thaler, Haudum, Wukovits - Nissner, Raffl, Schneider - M. Huber, Rossi, Zwerger - P. Huber, Neubauer, Achermann. Trenér: Bader.