Osudy zlatých slovenských hochů: podnikání, politické ambice i sebevražda

Lukáš Caha Lukáš Caha
8. 5. 2019 10:30
Podívejte se, jakým činnostem se dnes věnují slovenští reprezentanti ze zlatého šampionátu v roce 2002 ve švédském Göteborgu.
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák | Foto: ČTK

Ján Lašák (brankář)

Ján Lašák, který před měsícem oslavil čtyřicáté narozeniny, skončil s aktivní kariérou gólmana po sezoně 2016/2017 v Liberci. Následně se dal na trenérskou štaci a v současné době je koučem brankářů slovenské reprezentace. Mj. má i dva tituly z české extraligy (Liberec a Pardubice). 

Věk: 40.

Konec hráčské kariéry: 2016/2017 v Liberci.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy