Osudy zlatých slovenských hochů: podnikání, politické ambice i sebevražda

Lukáš Caha Lukáš Caha
8. 5. 2019 10:30
Podívejte se, jakým činnostem se dnes věnují slovenští reprezentanti ze zlatého šampionátu v roce 2002 ve švédském Göteborgu.
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák | Foto: ČTK

Ján Lašák (brankář)

Ján Lašák, který před měsícem oslavil čtyřicáté narozeniny, skončil s aktivní kariérou gólmana po sezoně 2016/2017 v Liberci. Následně se dal na trenérskou štaci a v současné době je koučem brankářů slovenské reprezentace. Mj. má i dva tituly z české extraligy (Liberec a Pardubice). 

Věk: 40.

Konec hráčské kariéry: 2016/2017 v Liberci.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy