Osudy zlatých slovenských hochů: podnikání, politické ambice i sebevražda

Lukáš Caha Lukáš Caha
8. 5. 2019 10:30
Podívejte se, jakým činnostem se dnes věnují slovenští reprezentanti ze zlatého šampionátu v roce 2002 ve švédském Göteborgu.
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: oslavy Liberce - Ján Lašák | Foto: ČTK

Ján Lašák (brankář)

Ján Lašák, který před měsícem oslavil čtyřicáté narozeniny, skončil s aktivní kariérou gólmana po sezoně 2016/2017 v Liberci. Následně se dal na trenérskou štaci a v současné době je koučem brankářů slovenské reprezentace. Mj. má i dva tituly z české extraligy (Liberec a Pardubice). 

Věk: 40.

Konec hráčské kariéry: 2016/2017 v Liberci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy