Česko? Vážný sok jen v porovnání s outsidery. Má jedinou hvězdu, píší v Rusku

jzp jzp
13. 5. 2019 13:31
Přestože Rusové odstartovali hokejové mistrovství světa dvěma hladkými výhrami, uznávají, že musejí přidat. Dnes v 16:15 totiž nastoupí proti rozjetým Čechům. Favorit je ale podle ruských médií jasný.
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava (od našeho zpravodaje) - "Zápas proti Česku bude mít jiné tempo," upozorňoval hned po klidném pokoření Rakouska 5:0 kouč sborné Ilja Vorobjov.

Jeho svěřenci si připsali povinnou výhru v neděli, zatímco Češi ve volném dnu akorát trénovali. "Samozřejmě jsou čerství, ale my jsme hráli už v poledne, což znamená dostatek času na odpočinek," doplnil Vorobjov, který jinak trénuje Petrohrad. 

Ačkoliv sborná dovolila Rakousku jen 15 střel, obránce Michail Sergačjov nebyl s předvedenou hrou úplně spokojený. "V obranném a středním pásmu jsme ztratili hodně puků," upozornil. "Pokud tohle předvedeme i proti Čechům, potrestají nás. Musíme být připravení."

"Čeká nás první vážný protivník na šampionátu," cituje deník Sport-Express někdejšího trenérského asistenta Ruska Valerije Bělova. "Češi porazili současné mistry světa Švédy, což vypovídá o mnohém. Musíme hrát naprosto koncentrovaně od první do poslední sekundy."

Favoritem očekávaného klání v Bratislavě je navzdory pokorným prohlášením sborná. Nominovala 15 hráčů NHL, nejvíc v historii. Nechybí Alexandr Ovečkin, Jevgenij Malkin nebo Nikita Kučerov.

Od nebývale nabitého kádru se čeká zlato. Ruská média mají vysoké nároky i směrem k dnešnímu zápasu.

"Česko je opravdu vážným protivníkem jen ve srovnání s odporem, který Rusům připravili jejich první soupeři," píše novinář Michail Zislis ze Sport-Expressu. Ve svém komentáři zdůvodňuje, proč by sborná měla zvítězit.

"Češi nezískali medaili šest let," pokračuje. "Momentálně mají na soupisce pouze jednoho hráče, který si zaslouží přívlastek 'super'. Je jím Voráček z Philadelphie. Ostatní spadají přinejlepším do lepšího průměru."

I Zislis však připomíná, že volnější tempo z úvodních duelů na Voráčka a spol. stačit nebude: "Je nezbytné podat maximální výkon. I proto, že Češi vlastně hrají doma. Fanoušci v Bratislavě jim podávají pomocnou ruku." 

Další silnou stránkou české reprezentace je podle Zislise kouč Miloš Říha: "Pracoval v několika klubech Kontinentální ligy. Své emoce a divokou povahu už nedává tolik najevo, ale jako málokdo jiný pořád dokáže řídit mužstvo a zvednout jeho náladu do závratných výšin."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy