Česko? Vážný sok jen v porovnání s outsidery. Má jedinou hvězdu, píší v Rusku

jzp jzp
13. 5. 2019 13:31
Přestože Rusové odstartovali hokejové mistrovství světa dvěma hladkými výhrami, uznávají, že musejí přidat. Dnes v 16:15 totiž nastoupí proti rozjetým Čechům. Favorit je ale podle ruských médií jasný.
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava (od našeho zpravodaje) - "Zápas proti Česku bude mít jiné tempo," upozorňoval hned po klidném pokoření Rakouska 5:0 kouč sborné Ilja Vorobjov.

Jeho svěřenci si připsali povinnou výhru v neděli, zatímco Češi ve volném dnu akorát trénovali. "Samozřejmě jsou čerství, ale my jsme hráli už v poledne, což znamená dostatek času na odpočinek," doplnil Vorobjov, který jinak trénuje Petrohrad. 

Ačkoliv sborná dovolila Rakousku jen 15 střel, obránce Michail Sergačjov nebyl s předvedenou hrou úplně spokojený. "V obranném a středním pásmu jsme ztratili hodně puků," upozornil. "Pokud tohle předvedeme i proti Čechům, potrestají nás. Musíme být připravení."

"Čeká nás první vážný protivník na šampionátu," cituje deník Sport-Express někdejšího trenérského asistenta Ruska Valerije Bělova. "Češi porazili současné mistry světa Švédy, což vypovídá o mnohém. Musíme hrát naprosto koncentrovaně od první do poslední sekundy."

Favoritem očekávaného klání v Bratislavě je navzdory pokorným prohlášením sborná. Nominovala 15 hráčů NHL, nejvíc v historii. Nechybí Alexandr Ovečkin, Jevgenij Malkin nebo Nikita Kučerov.

Od nebývale nabitého kádru se čeká zlato. Ruská média mají vysoké nároky i směrem k dnešnímu zápasu.

"Česko je opravdu vážným protivníkem jen ve srovnání s odporem, který Rusům připravili jejich první soupeři," píše novinář Michail Zislis ze Sport-Expressu. Ve svém komentáři zdůvodňuje, proč by sborná měla zvítězit.

"Češi nezískali medaili šest let," pokračuje. "Momentálně mají na soupisce pouze jednoho hráče, který si zaslouží přívlastek 'super'. Je jím Voráček z Philadelphie. Ostatní spadají přinejlepším do lepšího průměru."

I Zislis však připomíná, že volnější tempo z úvodních duelů na Voráčka a spol. stačit nebude: "Je nezbytné podat maximální výkon. I proto, že Češi vlastně hrají doma. Fanoušci v Bratislavě jim podávají pomocnou ruku." 

Další silnou stránkou české reprezentace je podle Zislise kouč Miloš Říha: "Pracoval v několika klubech Kontinentální ligy. Své emoce a divokou povahu už nedává tolik najevo, ale jako málokdo jiný pořád dokáže řídit mužstvo a zvednout jeho náladu do závratných výšin."

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy