Česko? Vážný sok jen v porovnání s outsidery. Má jedinou hvězdu, píší v Rusku

jzp jzp
13. 5. 2019 13:31
Přestože Rusové odstartovali hokejové mistrovství světa dvěma hladkými výhrami, uznávají, že musejí přidat. Dnes v 16:15 totiž nastoupí proti rozjetým Čechům. Favorit je ale podle ruských médií jasný.
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina
MS v hokeji 2019: Rusko - Norsko, radost Nikity Kučerova, Jevgenije Dadonova a Jevgenije Malkina | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava (od našeho zpravodaje) - "Zápas proti Česku bude mít jiné tempo," upozorňoval hned po klidném pokoření Rakouska 5:0 kouč sborné Ilja Vorobjov.

Jeho svěřenci si připsali povinnou výhru v neděli, zatímco Češi ve volném dnu akorát trénovali. "Samozřejmě jsou čerství, ale my jsme hráli už v poledne, což znamená dostatek času na odpočinek," doplnil Vorobjov, který jinak trénuje Petrohrad. 

Ačkoliv sborná dovolila Rakousku jen 15 střel, obránce Michail Sergačjov nebyl s předvedenou hrou úplně spokojený. "V obranném a středním pásmu jsme ztratili hodně puků," upozornil. "Pokud tohle předvedeme i proti Čechům, potrestají nás. Musíme být připravení."

"Čeká nás první vážný protivník na šampionátu," cituje deník Sport-Express někdejšího trenérského asistenta Ruska Valerije Bělova. "Češi porazili současné mistry světa Švédy, což vypovídá o mnohém. Musíme hrát naprosto koncentrovaně od první do poslední sekundy."

Favoritem očekávaného klání v Bratislavě je navzdory pokorným prohlášením sborná. Nominovala 15 hráčů NHL, nejvíc v historii. Nechybí Alexandr Ovečkin, Jevgenij Malkin nebo Nikita Kučerov.

Od nebývale nabitého kádru se čeká zlato. Ruská média mají vysoké nároky i směrem k dnešnímu zápasu.

"Česko je opravdu vážným protivníkem jen ve srovnání s odporem, který Rusům připravili jejich první soupeři," píše novinář Michail Zislis ze Sport-Expressu. Ve svém komentáři zdůvodňuje, proč by sborná měla zvítězit.

"Češi nezískali medaili šest let," pokračuje. "Momentálně mají na soupisce pouze jednoho hráče, který si zaslouží přívlastek 'super'. Je jím Voráček z Philadelphie. Ostatní spadají přinejlepším do lepšího průměru."

I Zislis však připomíná, že volnější tempo z úvodních duelů na Voráčka a spol. stačit nebude: "Je nezbytné podat maximální výkon. I proto, že Češi vlastně hrají doma. Fanoušci v Bratislavě jim podávají pomocnou ruku." 

Další silnou stránkou české reprezentace je podle Zislise kouč Miloš Říha: "Pracoval v několika klubech Kontinentální ligy. Své emoce a divokou povahu už nedává tolik najevo, ale jako málokdo jiný pořád dokáže řídit mužstvo a zvednout jeho náladu do závratných výšin."

 

Právě se děje

Další zprávy