Hokejové úterý: Osm gólů v zápase, který zajímal Čechy. Lotyšská radost i slovenská kanonáda

Bez servítek a ve vysokém tempu se v Herningu odehrál rozhodující boj o vítěze skupiny B na hokejovém světovém šampionátu.
Finové vyhráli 6:2, a tím si zajistili vítězství ve skupině, druzí Američané se tak ve čtvrtfinále postaví proti českému výběru.
Prohlédněte si další fotografie z toho i dalších úterních utkání: Nick Jensen a Keith Kinkaid před finským brankářem Mikou Koivistem.
Mika Koivisto a Blake Coleman bojují o puk.
Kasperi Kapanen brání Alexe DeBrincata.
Foto: Reuters
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, Sport
15. 5. 2018 23:59
Prohlédněte si nejlepší fotografie z úterních zápasů na světovém šampionátu v hokeji, kterými skončila základní část.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy