MS na Slovensku se zařadí mezi 10 nejnavštěvovanějších, nejvíc táhnou české zápasy

ČTK ČTK
25. 5. 2019 14:49
Dosavadních 60 zápasů hokejového mistrovství světa na Slovensku z celkem 64 navštívilo 434.513 diváků. V průměru 7241 na utkání. Šampionát se tak s jistotou zařadí do desítky nejnavštěvovanějších MS v historii. Nejvíce fanoušků vidělo zápasy českého týmu, který navíc postoupil do závěrečných bojů o medaile.
Čeští fanoušci na zápase Česko - Itálie na MS 2019
Čeští fanoušci na zápase Česko - Itálie na MS 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Do hlediště Zimního stadionu Ondreje Nepely by mělo zavítat během posledního víkendu přes 36 tisíc diváků, celková návštěvnost tak nejspíš vyšplhá k hranici 470 tisíc. Turnaj v Bratislavě a Košicích by se tím stal devátým divácky nejsledovanějším MS historie.

Dosavadních osm zápasů českých hokejistů vidělo z tribun 72.249 diváků, v průměru 9031 na zápas. Druzí v pořadí jsou další semifinalisté Rusové. Na sbornou - jednoho z největších favoritů na zlato přes startem turnaje - přišlo průměrně 8707 diváků.

Rekord v celkové návštěvnosti, ale i co se průměru na zápasy týká, má v držení MS v roce 2015 v České republice. Tehdy v Praze a Ostravě na 64 utkání turnaje zavítalo 741.690 diváků, což je v průměru 11.589 na zápas.

Jak bylo definitivně potvrzeno v pátek, v roce 2024 se šampionát do České republiky opět vrátí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy