Nejtěžší porážka v kariéře, 70 minut jsme žrali led, smutní kapitán Voráček

jzp jzp
26. 5. 2019 19:51
Měl být pátým českým hokejistou, který pojede nájezd proti Vasilevskému. Po nepovedeném pokusu Hronka však Jakub Voráček zůstal na střídačce. Bylo po všem. Češi v klání o bronz podlehli Rusku 2:3 po nájezdech. Bez medaile z mistrovství světa jsou sedmým rokem. "Přitom jsme byli lepším týmem," mrzelo kapitána.
Jakub Voráček (zcel vlevo) měl jet pátý nájezd. Nakonec na něj nedošlo.
Jakub Voráček (zcel vlevo) měl jet pátý nájezd. Nakonec na něj nedošlo. | Foto: Milan Kammermayer

Je to vaše nejtěžší porážka v reprezentaci?

Myslím, že nejtěžší v celé kariéře. Medaile byla hodně blízko. Zápas se mi těžko hodnotí. Tým ukázal příslib do budoucna, ale teď jsou naše pocity hodně nepříjemné, bolí to fakt hodně. Někdo by možná řekl, že čtvrté místo je úspěch, ale měli jsme na víc.

Rusy jste přestříleli 50:30, ve třetí třetině 18:5. Cítili jste, že jsou nervózní, že jako favorit nemají utkání vůbec pod kontrolou?

Na jejich hře to bylo vidět. Nám jde po herní stránce máloco vytknout, alespoň z mého pohledu. Dá se říct, že jsme 70 minut žrali led. Oni se dostali do pár šancí, ale my jich třeba v prodloužení měli dvakrát tolik.

Bohužel jste je neproměnili. To rozhodlo?

Když vystřelíte padesátkrát a dáte dva góly… Bylo tam hodně situací tři na dva, Rusové hráli hodně otevřeně. My jsme si šance vytvořili bruslením a trpělivostí. Bohužel jsme rozhodující gól nedali.

Jak velký podíl na tom má brankář Rusů Andrej Vasilevskij? Puky v podstatě nevyrážel, chytal s klidem, lehkostí. 

To je důvod, proč letos podle mého vyhraje Vezinu (Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL, pozn. red.). Je to nejlepší gólman na světě. Dnes to opět ukázal. Nenašli jsme na něj recept. Přitom jsme měli strašně moc vyložených šancí. Platilo to i v prodloužení.

Desetiminutové prodloužení tři na tři je dost nestandardní. Jak se vám hrálo?

Byla to dřina. Stačí udělat jednu chybu, jeden oblouček na špatnou stranu a způsobíte přečíslení. Může se stát cokoliv.

Chtěli jste s vědomím, jaké hráče Rusko má, ukončit prodloužení, aby zápas nedospěl k nájezdům?

Chtěli jsme ho ukončit nejenom kvůli nájezdům. Prostě jsem chtěli vyhrát. Věřili jsme, že i kdyby zápas došel k nájezdům, stejně vyhrajeme. Bohužel.

Jak turnaj hodnotíte? 

Když skočíte čtvrtí, hrozně těžko se na tohle odpovídá. Jak jsem řekl, asi největší hokejové zklamání v kariéře. Čtvrté místo je asi nejhorší místo vůbec. Ale jsem na kluky pyšný, jaký jsme tady hráli hokej. Každý rozumný člověk se mnou bude souhlasit.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy