Kubalík se dostal do All Star týmu MS. Jako jediný z týmů, které neprošly do čtyřky

ČTK ČTK
28. 5. 2023 22:07
Český útočník Dominik Kubalík, který se stal s osmi góly nejlepším střelcem hokejového mistrovství světa v Tampere a Rize, se dostal do All Star týmu turnaje v hlasování akreditovaných novinářů.
Dominik Kubalík v zápase Česko - Slovinsko na MS 2023
Dominik Kubalík v zápase Česko - Slovinsko na MS 2023 | Foto: ČTK

Sedmadvacetiletý útočník Detroitu byl s 12 body z osmi utkání druhým nejproduktivnějším hráčem za Američanem Roccem Grimaldim a objevil se mezi oceněnými jako jediný hráč z týmů, které vypadly už ve čtvrtfinále.

Nejužitečnějším hráčem, nejlepším brankářem i členem nejlepší šestice se stal Arturs Šilovs z týmu bronzového Lotyšska. Nejlepšími hráči na svých postech podle direktoriátu byli kanadský bek MacKenzie Weegar a německý útočník John Peterka. Dostali se i do All Star týmu, kde je spolu s Šilovsem a Kubalíkem doplnili německý zadák Moritz Seider a Grimaldi.

Nejlepší hráči MS na jednotlivých postech (podle direktoriátu turnaje):

Brankář: Arturs Šilovs (Lotyšsko), obránce: MacKenzie Weegar (Kanada), útočník: John Peterka (Německo). Nejužitečnější hráč turnaje (podle akreditovaných novinářů): Arturs Šilovs (Lotyšsko).

All Star tým (podle akreditovaných novinářů): Arturs Šilovs (Lotyšsko) - MacKenzie Weegar (Kanada), Moritz Seider (Německo) - Dominik Kubalík (Česko), John Peterka (Německo), Rocco Grimaldi (USA).

 

Právě se děje

Další zprávy