Kolář: Francii nepodceníme, potřebujeme body

ČTK ČTK
7. 5. 2015 9:42
Hokejový obránce Jan Kolář dal zatím na mistrovstvích světa jen jeden gól, díky kterému před rokem v Minsku porazil český tým Francii 5:4 v prodloužení
Jan Koláč v akci
Jan Koláč v akci | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejový obránce Jan Kolář dal zatím na mistrovstvích světa jen jeden gól, díky kterému před rokem v Minsku porazil český tým Francii 5:4 v prodloužení. Stejný soupeř čeká reprezentaci i dnes na domácím šampionátu a osmadvacetiletý bek věří, že tentokrát to takové drama jako v Bělorusku nebude. Češi mají po třech odehraných zápasech na kontě již dvě porážky a další ztráta by jim zkomplikovala cestu do čtvrtfinále.

"Je to tak. Máme málo bodů a musíme si udělat dobrou pozici," řekl Kolář novinářům den před utkáním. Loňský duel si už moc nevybavoval, gól si ale pamatoval. "Abych pravdu řekl, tak zápas si moc nepamatuju. Jen můj gól a to, že jsme vyhráli v prodloužení. Jinak si ho víc nevybavuju. Ono je to ale stejně jedno. My i oni tady máme jiné týmy," podotkl obránce Vladivostoku.

Musíme hrát v jejich pásmu

Francie má tři body za výhru nad Rakouskem, s Německem a Švýcarskem prohrála. Teď ji čekají souboje s favority základní skupiny A, po Češích se utkají s Kanadou a Švédskem. Domácí výběr podle Koláře překvapení loňského šampionátu určitě nepodcení.

"To nemůžeme nikoho, hokej je dnes už vyrovnaný. Musíme k tomu přistoupit stejně jako s Kanadou, Lotyšskem a Švédskem a snažit se vyhrát," uvedl odchovanec Pardubic, podle kterého bude základním stavebním kamenem k očekávané výhře disciplinovaný výkon. "Nesmíme dělat individuální chyby a musíme hrát hlavně u nich v pásmu," řekl Kolář.

Obrana se zlepší

Český tým má zatím na MS velký problém s defenzivní činností, ve třech zápasech výběr kouče Vladimíra Růžičky inkasoval už 14 branek. Kolář věří, že tentokrát už bude obranná činnost týmu lepší.

"Chce to trochu času, každý hrajeme v klubech jiný systém. Každým tréninkem se zlepšujeme, říkáme si, kde kdo má být, kam má hodit puk. Zatím to naše skóre není dobrý, ale ono se to zlepší," očekává Kolář. Problémem může být i to, že fanoušci ženou hokejisty do útoku, hráči pak zapomínají na obranu. "Možná to tak je. Chceme lidem ukázat, že hokej hrát umíme," řekl.

 

Právě se děje

před 17 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy