reklama
 
 

Trenér je táta, masér máma. Kabáti složili hokejistům hymnu

1. 4. 2015 15:03
Poslechněte si skladbu, kterou kapela Kabát složila pro český hokejový tým | Video: Kabát
Hej, jak nebude hromada zlata, přijde trenér a to je náš táta, zpívá skupina Kabát v novém hitu věnovaném českým hokejistům před mistrovstvím světa.

Praha - Populární česká skupina Kabát splnila přání fanoušků a složila píseň věnovanou hokejové reprezentaci. Skladba "Brousíme nože" by se měla stát hymnou národního týmu na blížícím se MS, které v Praze a Ostravě vypukne přesně za měsíc.

"Kabáti jsou velkými fanoušky hokeje, málokdo to možná víte, ale někteří z nich atakovali i mládežnické reprezentace, takže v té písni je i velké hokejové srdce," prohlásil ve středu při představení písně šéf svazu Tomáš Král

"Heeej, jak nebude hromada zlata, přijde trenér a to je náš táta," znělo hned poté v refrénu chytlavého songu, který dnes Kabát v hotelu Clarion poprvé pustil novinářům. 

Oficiální hymnou píseň není

Píseň Brousíme nože bude první písní nového alba, které skupina v tuto chvíli dokončuje.

"Je to přitom oprášená pecka, asi dvanáct let, ke které jsme neměli text. Hudba byla původně připravena na album Corrida, až jsme se divili, že jí Milan Špalek teď oprášil a otextoval k hokejistům, ale ono se to hodí," uvedl Kabát na tiskové konferenci.

"Zatím jsme ve fázi, že to není oficiální hymna českých hokejistů. Řekli jsme si, že se hodí k hokeji a tak jsme ji chlapcům věnovali. Věříme, že jim přinese štěstí, i když všichni víme, že štěstí je vrtkavá věc. Zatím je to opravdu pouze dar skupiny Kabát našim klukům, aby se jim dařilo. A třeba se jednou hymnou týmu stane," uvedl frontman skupiny Josef Vojtek.

Klip až po šampionátu

Skladba by měla provázet i průběh hokejového šampionátu, v rádiu a českých médiích poprvé zazněla dnes po patnácté hodině. Videoklip k písni skupina zatím nenatočila, ale v budoucnu se tomu vůbec nebrání.

"Je to o penězích a dobrém tématu. Nesmí to být tak, že Kabáti natočili píseň, tak se tam postavíme v dresech a budeme mávat hokejkama," řekl Milan Špalek, který text k písni složil.

"Ideální by bylo vyhrát mistrovství světa, a pak to natáčet," řekl český reprezentant Radek Smoleňák na téma natáčení videoklipu.

Tým si Kabát oblíbil

"Ta písnička je super," pokračoval Smoleňák. "Mně se líbila hlavně část 'trenér je zralý na bypass', to sedí. Tým Kabáty poslouchá před zápasem i po zápase a to, že nám tahle skupina složila písničku, to se jen tak nestává. Tahle písnička se nám bude do kabiny hodit. Neznám jediného hokejistu, který Kabáty neposlouchá," uvedl Smoleňák. 

"Bylo by hezké, kdyby jsme na mistrovství vyhráli poslední zápas, po něm jsme tuhle písničku pustili a všichni si ji společně zazpívali," dodal útočník švédského MoDo.

Kabát - Brousíme nože

Brousíme nože, meče.
Když nekape, ať teče.
Kdo proti nám, láme si vaz.

My máme silný paže
a děla mocný ráže
jen trenér zralej na bypass.

Ref:
Hej, jak nebude hromada zlata,
přijde trenér a to je náš tata.
My rozeberem hřiště,
do tequily dáme
a počkejte příště.

Hej, jak nevyhrajem panbůh s váma
přijde masér a to je naše máma.
Ten umí ještě více,
levá pravá a natrhne vám plíce.

Jo toho pána v bráně,
dáme si ho na smetaně. 
Jsme ozbrojený po zuby
a podle místních zvyků
připravit na kritiku. 
Drezy otočit naruby. 

autor: Adam Sušovský | 1. 4. 2015 15:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama