Reprezentaci posílí na MS útočník Erat a obránce Hejda

ČTK ČTK
15. 4. 2015 11:39
Třiatřicetiletý účastník olympijských her ve Vancouveru a v Soči se k týmu se připojí v úterý na srazu ve Znojmě.
Martin Erat (vlevo)
Martin Erat (vlevo) | Foto: Reuters

Velké Popovice (u Prahy) - Útočník Martin Erat z Arizony a obránce Jan Hejda z Colorada jsou dalšími hráči z NHL, kteří posílí hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Oba se připojí k týmu v příštím týdnu.

Třiatřicetiletý účastník olympijských her v Turíně, ve Vancouveru a v Soči Erat se zapojí do přípravy v úterý na srazu ve Znojmě. "Mluvili jsme spolu a dohodli jsme se, že přijede do Znojma," řekl trenér Vladimír Růžička po dnešním tréninku národního týmu ve Velkých Popovicích.

Hejda měl problémy s ramenem, ale v klubu nakonec prošel lékařskou prohlídkou a potvrdil účast na MS. ČTK to řekl manažer reprezentace Martin Loukota. Hejda startoval na šesti mistrovstvích světa a má titul z roku 2005, s Eratem byl také u stříbra z následující sezony a sešli se i v olympijském týmu ve Vancouveru 2010.

S Eratem a Hejdou se počet posil z NHL rozrostl na šest. Již dříve potvrdili příjezd útočníci Jaromír Jágr, Jakub Voráček, Tomáš Hertl a obránce Michal Jordán. Třiačtyřicetiletý Jágr se chystá s týmem trénovat, jeho start na MS stoprocentně jistý není, i když Růžička s ním počítá.

V úterý padla možnost startu Davida Krejčího, jenž v Bostonu neprošel výstupní lékařskou prohlídkou. Vedení Bruins mu nařídilo, aby doléčil poraněné koleno. "Je to velká škoda. Těšili jsme se na něj, ale nedá se nic dělat. Byl dlouho zraněný," řekl Růžička.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy