Gólman Lundqvist má zraněné koleno, na operaci nemusí

ČTK ČTK
4. 6. 2017 8:25
Brankář Henrik Lundqvist, který před dvěma týdny výrazně pomohl švédským hokejistům k zisku titulu mistrů světa, má potíže s kolenními vazy. Na operaci ale nemusí. Opora New York Rangers v NHL by měla být v pořádku za čtyři až šest týdnů. Lundqvist to uvedl pro švédská média. Pětatřicetiletý gólman posílil výběr Tre kronor v průběhu šampionátu v Německu a Francii, ale není zřejmé, kdy přesně si koleno poranil. Během pěti zápasů na turnaji si vedl výtečně, když v průměru inkasoval 1,31 gólu a měl úspěšnost zákroků 94,6 procenta. Vážně však hrozilo, že do finále proti Kanadě nenastoupí. Lundqvist nakonec odchytal celý dramatický duel a přispěl k výhře 2:1 po samostatných nájezdech.
Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist | Foto: Adam Sušovský
 

Právě se děje

před 46 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy