Gólman Lundqvist má zraněné koleno, na operaci nemusí

ČTK ČTK
4. 6. 2017 8:25
Brankář Henrik Lundqvist, který před dvěma týdny výrazně pomohl švédským hokejistům k zisku titulu mistrů světa, má potíže s kolenními vazy. Na operaci ale nemusí. Opora New York Rangers v NHL by měla být v pořádku za čtyři až šest týdnů. Lundqvist to uvedl pro švédská média. Pětatřicetiletý gólman posílil výběr Tre kronor v průběhu šampionátu v Německu a Francii, ale není zřejmé, kdy přesně si koleno poranil. Během pěti zápasů na turnaji si vedl výtečně, když v průměru inkasoval 1,31 gólu a měl úspěšnost zákroků 94,6 procenta. Vážně však hrozilo, že do finále proti Kanadě nenastoupí. Lundqvist nakonec odchytal celý dramatický duel a přispěl k výhře 2:1 po samostatných nájezdech.
Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist | Foto: Adam Sušovský
 

Právě se děje

před 52 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy