Čeští hokejisté se vrátili z MS domů, všichni se těší na odpočinek

ČTK ČTK
20. 5. 2016 16:39
Bez fanfár, ale se vztyčenými hlavami se dnes vrátili z dějiště světového šampionátu v Rusku čeští hokejisté, které ve čtvrtečním čtvrtfinále po lépe zvládnutých samostatných nájezdech vyřadil tým USA. Hlavní kouč Vladimír Vůjtek, pro něhož šlo o poslední akci na střídačce v pozici trenéra, ale i sami hráči stále cítili velké zklamání z nevyužité příležitosti a zároveň vyhlíželi dny odpočinku.
Tomáš Plekanec po návratu z MS 2016
Tomáš Plekanec po návratu z MS 2016 | Foto: ČTK

Praha - Bez fanfár, ale se vztyčenými hlavami se dnes vrátili z dějiště světového šampionátu v Rusku čeští hokejisté, které ve čtvrtečním čtvrtfinále po lépe zvládnutých samostatných nájezdech vyřadil tým USA. Hlavní kouč Vladimír Vůjtek, pro něhož šlo o poslední akci na střídačce v pozici trenéra, ale i sami hráči stále cítili velké zklamání z nevyužité příležitosti a zároveň vyhlíželi dny odpočinku.

"Těším se na odpočinek. V mém věku už to bylo dost únavné," řekl novinářům Vůjtek, jenž během turnaje oslavil devětašedesátiny. "Snažil jsem se tomu dát maximum a stálo mě to hodně sil. Takže teď budu odpočívat. U tenisu, ale také na zahrádce, poseču trávu, mám i pár ovocných stromků, bude dobré se odreagovat," nastínil.

Po smolném čtvrtfinále bylo několik momentů, které si přehrával v hlavě. "Samozřejmě i penalty, kdy si říkáte, že jste tam třeba měl poslat někoho jiného. Ale to je vždycky loterie a kluci, co penalty jeli, tak je umí. A stejně to nevyšlo," uvedl Vůjtek.

Život zcela mimo hokejové prostředí si zatím nedovede představit. A ani ho neplánuje. "Teď samozřejmě dva měsíce ano, ale že by to i pak bylo úplně bez hokeje, to ne. Ani bych z něho úplně odejít nechtěl, ale v pozici trenéra ze střídačky už jsem skončil," potvrdil.

Plekanec: Léto bude krátké

Po dlouhé sezoně se těšil na chvíle odpočinku i kapitán Tomáš Plekanec. "Těším se na rodinu, na kluky (syny) a jak budu odpočívat. Poletím za nimi do Kanady, jen ještě nevím přesně kdy," pousmál se Plekanec. "Hlavně si chci odpočinout, asi tak dva až tři týdny. Léto nebude na přípravu úplně nejdelší a pak už přijde zase čas se připravit na Světový pohár a na další sezonu," připomněl Plekanec očekávanou zářijovou akci v Torontu.

Ze šampionátu má dobrý pocit s ohledem na předváděný hokej. Dlouho pamatovat si bude super partu. "Nechci říct, že jindy byla horší, to v žádném případě. Bylo to asi jen speciální tím, že tady spousta kluků byla poprvé. Byl jsem hrozně rád, že jsem tam mohl být. I spolupráce s panem Vůjtkem byla naprosto parádní," ocenil Plekanec.

"Chyběl jen ten výsledek. Všichni určitě přemýšlí, co jsme mohli udělat lépe. Dát góla... Ten výkon s Amerikou nebyl úplně optimální, je to škoda," dodala opora Montrealu.

Útočník Michal Birner byl rád, že tým se mohl z Moskvy vracet s čistým svědomím. "Kdo ten zápas viděl, může říct, že jsme tam nechali všechno. Měli jsme na to a je strašná škoda, že nejdeme do semifinále. Člověk si to musí nějak urovnat v hlavě, že už je konec sezony. Možná za dva dny, možná za týden, pak člověku dojde, co se v tom zápase stalo, ale zatím jsem nad tím nepřemýšlel," uvedl Birner.

Francouz jede na Maledivy

Nyní chce extraligový šampion s Libercem a zároveň nejproduktivnější český hráč na šampionátu alespoň na deset až 14 dnů úplně vysadit. "Odletím někam pryč. Už je také 20. května a lze říci, že ta nová sezona už je zase za dveřmi a člověk se na to bude muset chystat. Takže si maličko odpočinu a pak už zase budu muset chodit do práce," smál se Birner.

"Prožívali jsme to všichni, od prvního po posledního nás to mrzelo. Ale jinak jsem si to moc užil, bylo to moje první mistrovství světa, jen škoda, že jsme přes Američany nepřešli," uvedl bek Michal Kempný. "Pojedu domů za rodinou, za kamarády, vypnu hlavu a odpočinu si, snad bude i nějaká dovolená," přiblížil své plány Kempný, který by od nové sezony mohl okusit NHL.

Na přítelkyni se těšil gólman Pavel Francouz. "Dlouho jsme se neviděli, tak si odpočinu s ní a myslím, že to je jeden z nejlepších možných relaxů. Poletíme na Maledivy, takže se budeme válet u moře. Určitě také zajedu za rodinou do Plzně," uvedl Francouz.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy