Češi v novém tisíciletí vypadli po nájezdech jen dvakrát. Pokaždé s Američany

Čechům se v nájezdech v rozhodujících momentech turnajů spíše daří. Dva nezdary z šesti pokusů mají na starosti Američané.
Hokejistou, který favorizovaný český tým poslal domů z letošního světového šampionátu, byl teprve osmnáctiletý Auston Matthews, jenž okoukal a ještě vylepšil nájezdový trik Lukáše Kašpara.
Tomáš Zohorna těžkou chvíli, ve které musel nájezd proměnit, nezvládl. Podobně jako třeba Jiří Dopita, který si v rozhodující chvíli před dvanácti lety na šampionátu v Praze nepřišel na amerického brankáře Conklina.
Pořádné nervy zažili fanoušci během německého mistrovství v roce 2010. Kdy podceňovaný tým nejprve přešel ve čtvrtfinále přes Finsko po nájezdech 2:1, když v brance čaroval Tomáš Vokoun...
.... a v týmu působili nájezdoví experti Jan Marek a Lukáš Kašpar.
Foto: Michal Eger
David Janeczek David Janeczek
20. 5. 2016 6:01
Podívejte se, jak českému týmu jdou rozhodující momenty během samostatných nájezdů v novém tisíciletí.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy