Češi v novém tisíciletí vypadli po nájezdech jen dvakrát. Pokaždé s Američany

Čechům se v nájezdech v rozhodujících momentech turnajů spíše daří. Dva nezdary z šesti pokusů mají na starosti Američané.
Hokejistou, který favorizovaný český tým poslal domů z letošního světového šampionátu, byl teprve osmnáctiletý Auston Matthews, jenž okoukal a ještě vylepšil nájezdový trik Lukáše Kašpara.
Tomáš Zohorna těžkou chvíli, ve které musel nájezd proměnit, nezvládl. Podobně jako třeba Jiří Dopita, který si v rozhodující chvíli před dvanácti lety na šampionátu v Praze nepřišel na amerického brankáře Conklina.
Pořádné nervy zažili fanoušci během německého mistrovství v roce 2010. Kdy podceňovaný tým nejprve přešel ve čtvrtfinále přes Finsko po nájezdech 2:1, když v brance čaroval Tomáš Vokoun...
.... a v týmu působili nájezdoví experti Jan Marek a Lukáš Kašpar.
Foto: Michal Eger
David Janeczek David Janeczek
20. 5. 2016 6:01
Podívejte se, jak českému týmu jdou rozhodující momenty během samostatných nájezdů v novém tisíciletí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy