Češi v novém tisíciletí vypadli po nájezdech jen dvakrát. Pokaždé s Američany

Čechům se v nájezdech v rozhodujících momentech turnajů spíše daří. Dva nezdary z šesti pokusů mají na starosti Američané.
Hokejistou, který favorizovaný český tým poslal domů z letošního světového šampionátu, byl teprve osmnáctiletý Auston Matthews, jenž okoukal a ještě vylepšil nájezdový trik Lukáše Kašpara.
Tomáš Zohorna těžkou chvíli, ve které musel nájezd proměnit, nezvládl. Podobně jako třeba Jiří Dopita, který si v rozhodující chvíli před dvanácti lety na šampionátu v Praze nepřišel na amerického brankáře Conklina.
Pořádné nervy zažili fanoušci během německého mistrovství v roce 2010. Kdy podceňovaný tým nejprve přešel ve čtvrtfinále přes Finsko po nájezdech 2:1, když v brance čaroval Tomáš Vokoun...
.... a v týmu působili nájezdoví experti Jan Marek a Lukáš Kašpar.
Foto: Michal Eger
David Janeczek David Janeczek
20. 5. 2016 6:01
Podívejte se, jak českému týmu jdou rozhodující momenty během samostatných nájezdů v novém tisíciletí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy