MS do 18 let: Ve finále se utká USA s Finskem

ČTK ČTK, Red Spo
21. 4. 2010 21:00
Finále je na programu v pátek

Minsk - Ve finále hokejového mistrovství světa hráčů do osmnácti let si zahrají Spojené státy americké a Švédsko.

Američtí obhájci zlatých medailí porazili v úvodním semifinále Finsko přesvědčivě 5:0. Švédové sice ve druhém semifinále s Rusy jako první inkasovali, ale třemi góly vývoj skóre otočili. Finále je na programu v pátek od 18:00.

Zámořský favorit měl režii zápasu pevně ve své moci a již v šesté minutě se také dočkal vedoucí branky, když se trefil Shore.

Uklidňující dvoubrankový náskok zařídil ve 27. minutě Nieto. Když se pouhou vteřinu před vypršením hrací doby druhé třetiny prosadil Clendening, bylo o postupujícím rozhodnuto. Ve třetí třetině přidal navíc další branku opět Shore a skóre uzavřel Tinordi.

Američané tak po úterní čtvrtfinálové výhře nad českým výběrem v poměru 6:0 ve vyřazovacích bojích ještě neinkasovali. Stejně jako v úterý vychytal čisté konto Jack Campbell.

Soupeřem Američanů v boji o zlato budou po tuhém boji Švédové, kteří porazili Rusko 3:1. V deváté minutě sice změnil bezbrankový stav Kartajev, ale ještě do první přestávky stihl vyrovnat Rensfeldt.

Vyrovnané skóre trvalo až do 49. minuty, kdy dokonal obrat Adam Larsson. O 80 vteřin později přidal pojistku Granlund.

Blamáž v podobě sestupu z elitní skupiny odvrátili ve skupině o udržení Kanaďané zásluhou výhry 5:1 nad Lotyšskem.

Mistři světa z roku 2008 si na přelomu 13. a 14 minuty vybudovali dvoubrankový náskok a měli vývoj utkání pevně v moci. Jediný gól Lotyšů zaznamenal za stavu 3:0 pro Kanadu Siksna.