Čeští mladíci podlehli Finsku. Utkají se tak s USA

ČTK ČTK, Red Spo
18. 4. 2010 21:23
ČR - Finsko 3:4sn

Minsk - Česká hokejová osmnáctka prohrála na mistrovství světa v Minsku v závěrečném utkání v základní skupině B s Finskem 3:4 po samostatných nájezdech v prodloužení a zůstala na třetí pozici o dva body za Ruskem.

Svěřence trenérů Jiřího Kopeckého a Jiřího Juříka tak čeká v úterním čtvrtfinále od 14:30 duel proti Spojeným státům americkým, úřadujícím mistrům světa. Finové si zajistili přímý postup do semifinále.

Vstup do dnešního utkání se českému týmu vydařil a už po 79 vteřinách se radoval z vedení. Puk se odrazil k Holíkovi, který prostřelil brankáře Iilahtiho. Finové zvýšili aktivitu, pokoušeli se o častou střelbu, ale na Kašíka nevyzráli.

V 11. minutě nezužitkovali v přečíslení dvou na jednoho šanci na zvýšení Uher s Dvořáčkem.

Češi se ubránili i ve dvou oslabeních při trestech Stacha a Pavlíka. V druhé přesilovce spálil velkou šanci Finů Donskoi a 24 vteřin před první pauzou už při hře pět na pět trefil Salmivirta tyčku.

V úvodu druhé části nepřekonal Kašíka osamocený Rautiainen, ale v 23. minutě už se prosadil z dorážky Halinen.

Za dvě minuty vrátil při Teppově vyloučení vedení českému výběru střelou od modré čáry Jank. Ve 34. minutě Sekáč střelou do levého horního rohu finské branky zvýšil na 3:1. O tři góly to mohlo být po šancích Frka a Hantáka.

V úvodu závěrečné části nepřekonal Kašíka při Jankově trestu Donskoi. V 46. minutě se už při Frkově vyloučení prosadil tvrdou ránou Mikael Granlund a snížil naděje českého týmu na druhou pozici.

Navíc v 56. minutě nevyužili šanci na zvýšení Dvořáček s Hantákem a vzápětí vyrovnal ze sólového nájezdu Partanen.

V prodloužení nevyužili Češi přesilovku a nájezdy neodvrátil ani Mikael Granlund, jehož vychytal Kašík. V rozstřelu jej ale překonal nejen Mikael Granlund, ale i Pulkkinen a Donskoi. Za český tým neuspěl nejdříve Holík a Stachův úspěšný pokus nestačil.