Minuta po minutě: Drama na úvod zvládla lépe Slavia

Sledujte start hokejové extraligy on-line na Aktuálně.cz
Vladimír Růžička při zápase Slavia - Havlíčkův Brod.
Vladimír Růžička při zápase Slavia - Havlíčkův Brod. | Foto: Michael Mareš

Minuta po minutě

Z vyrovnaného utkání vyšli šťastněji domácí. Zvítězili po penaltovém rozstřelu. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera.

Rozhodující nájezd proměnil IGOR RATAJ. Slávisté vítězí na penalty 2:1. Celkově 4:3.

3. CEB - Kamil Brabenec - jel pomaličku, rozhýbal si gólmana, ale trefil tyčku - 2:1. Konec zápasu, Slavia vítězí 4:3.

3. SLA - Igor Rataj - ostrý švih kole Turkovy vyrážečky - 2:1!

2. CEB - Viktor Hübl - blafák do bekhendu. Svoboda nechal beton na zemi - 1:1.

2. SLA - Roman Němeček - zkusil lehkou střelu, ale Turek byl na místě - 1:1.

1. CEB - Jiří Šimánek - krásná klička do forhendu - 1:1!

1. SLA - Radek Duda - procedil puk skrz Turkovy betony - 1:0!

V brance slávistů Adam Svoboda. Na straně hostů v brance Roman Turek. Nájezdy začínají. První pojedou domácí.

65:00 Prodloužení skončilo, o prvním vítězi v novém ročníku extraligy rozhodnou samostatné nájezdy.

63:45 Zápas se dohrává před brankou Slavie.

63:41 Skvělá kombinace hostů. V útočném pásmu šel puk po ose Novák - Gřegořek - Brabenec až ke Štěpánu Hřebejkovi, který ale ani sám před Svobodou nadvakrát nerozhodl.

63:14 Vyloučení: Roman Červenka (SLA) - dvě minuty - napadení - 3/4 - 1:45.

62:59 Vyloučení: Igor Rataj (SLA) - dvě minuty - hákování. Michal Hudec (CEB) - dvě minuty - nesportovní chování. 3/3 - buly před Turkem!

62:21 Budějovický Toman si najížděl na přihrávku Gřegořka do prostoru před brankou, ale puk mu projel pár centimetrů kolem hole.

61:15 Hraje se čtyři na čtyři. Místa je sice na ledě více, ale žádná akce zatím k vidění nebyla.

60:01 Začalo prodloužení.

60:00 Třetí třetina skončila, bude se prodlužovat. Bude se nastavovat pět minut s pravidlem náhlé smrti. Jestli ani v prodloužení nepadne branka, rozhodnou nájezdy.

58:51 Českobudějovický Michal Hudec se protáhl po křídle až do zakončení a zkoušel překonat Svobodu chytrou fintou. Slávistický gólman ale podržel akcie Pražanů v normě.

58:51 Vyloučení: Strkanice při vhazování: Josef Beránek (SLA) - Viktor Hübl (CEB) - oba dvě minuty - 4/4.

58:18 Teď hostům zatrnulo. Rataj vyjel z rohu, položil si Turka a dokázal natlačit puk vstříc poloodkryté brance, ale skvělý zákrok již prakticky překonaného Turka udržel remízový stav.

57:34 Hra plyne v zajetých kolejích. Po třech minutách jsme viděli střelu na branku v podání Hübla, ale puk šel vysoko nad a Svoboda zasahoval spíše pro potěchu diváků. Na druhou stranu se vrhl Rataj s Mickou, ale i Turek ukázal, že má oči na šťopkách.

54:03 Oficiální údaj ovšem hovoří o 6 048 diváků.

52:40 Domácí nepřišla podpořit avizovaná návštěva kolem sedmi tisíc diváků. Jsou tu tak tři tisícovky a z toho dobrých tři sta je oděno do barev Jihočechů. Jsou slyšet více než domácí fandové. Probíhá poslední komerční přestávka.

51:06 Hosté se dostali pod tlak a domácí jim motali hlavu. Lehká střela nakonec Turka nepřekvapila.

50:02 Po nahození na Turka se dostával k odraženému puku Hruška, ale nadějne vyhlížející situaci zvládli beci hostů nakonec bez problémů.

48:51 Hra se odbývá hlavně ve středním pásmu a tempo z úvodních dvou dějství je pryč. Na obou týmech je patrné, že nechtějí udělat chybu.

46:56 Českobudějovičtí hráči trochu zatlačili, ale Svoboda zasahovat nemusel.

45:31 Slavia hraje v plném počtu, ubránila se v pohodě.

44:39 Slavia se brání velmi dobře a nepouští soupeře do šancí.

43:31 Vyloučení: Petr Kadlec (SLA) - podražení - dvě minuty - 4/5.

41:42 Hraje se v plném počtu.

41:42 Jaroslav Bednář pálil z první, ale Turek se při přemísťování skvěle zorientoval a vykopl kotouč.

41:09' Vyloučení: Jiří Šimánek (CEB) - dvě minuty - vysoká hůl - 4/4 - 1:25.

40:34 Vyloučení: Marek Tomica (SLA) - dvě minuty - hákování - 4/5.

40:01 Začala třetí třetina.

40:00 Skončila druhá třetina, Slavia - České Budějovice 3:3.

39:04 Potyčka - vyloučení na obou stranách. Tomáš Vak (CEB) - držení hole, Radek Duda (SLA) - hrubost - pokračuje se 5/4 - 1:04.

38:08 Vyloučení: Filip Novák (CEB) - vražení na hrazení - dvě minuty - 5/4.

37:24 Domácí hecíř Michal Sup dostal nechtěný úder do obličeje od jednoho ze soupeřů a taktéž odešel do šatny.

36:08 Slávisté jsou nyní častěji u puku, ale do vážnějších příležitostí se zatím nedostávají. Na straně hostí již na ledě není Jindřich Kotrla, který vynechal prakticky celou předsezonní přípravu kvůli vážnému poranění ramene. Zhruba před pěti minutami odešel do kabin.

34:54 "Akce Sup podruhé", mohlo zaznít z tlampačů. Opět slávistický bojovník před Turkem. Ale i tentokrát se zaskvěl hostující gólman, když zalehl včas kotouč.

34:28 Po delší hře ve středním pásmu a daleko od obou branek se dostal do zakončení Michal Sup, ale Turek zaklapl betony v čas.

32:42 Po delší době se hraje zase v klidu a v pěti na obou stranách.

30:59 Slavia vyrovnala! RADEK DUDA převzal kotouč v obranném pásmu a projel celé hřiště až za mordou čáru, odkud vystřelil. I Roman Turek si vybral slabší chvilku a kotouč mu proletěl kolem rukavice do sítě. Zapadl přesně k tyči. Bez asistence. Slavia - České Budějovice 3:3.

30:42 Vyloučení: Roman Červenka zbytečně fauloval (SLA) - hrubost - 51 sekund - 4/4.

29:33 Vyloučení: Ondřej Veselý (CEB) - dvě minuty - držení - 4/5.

27:56 České Budějovice vstřelily branku! ŠTĚPÁN HŘEBEJK předvedl krásnou individuální akci, když se dostal až před Svobodu. Sice z nemožného úhlu, ale přesto dokázal bekhendem procedit kotouč skrz postoj slávistického brankáře. Ten si tento gól za rámeček rozhodně nedá. Asistence: Milan Gulaš. Slavia - České Budějovice 2:3.

27:28 Polovina přesilovky se českobudějovickým hráčům vydařila. Ve druhé už si tak dobře nepočínali. Domácí se ubránili - 5/5.

26:12 Žižka se vrhnul do nadějné šance hostů, kteří na modré zachytili vyhození soupeře. To mohla být obrovská šance.

25:28 Vyloučení: Michal Sup (SLA) - dvě minuty - držení hole - 4/5.

24:48 Hra se teď trochu uklidnila a českobudějovičtí hráči hodně dlouho hledali cestu ke Svobodovi. Nakonec vybojovali pásmo, ale následně jej prohraným vhazováním zase ztratili. Celou epizodu ukončila střela Gulaše, kterou domácí gólman kryl.

22:43 České Budějovice hrají v plném počtu.

21:35 Slavia vyrovnala! Do konce trestu Michala Hudece zbývaly dvě sekundy. Střela Bednáře se mezi tři tyče nevešla, ale po odrazu puku o mantinel se dostal do skvělé šance ROMAN ČERVENKA a zasunul touš do odkryté klece. Asistence: Jaroslav Bednář. Slavia - České Budějovice 2:2.

20:43 Vyloučení: Milan Toman (CEB) - zdržování hry - dvě minuty - 5/3 - 54 sekund - buly před Turkem.

20:01 Druhá třetina právě začala.

20:00 První třetina skončila, Slavia - České Budějovice 1:2.

19:37 Vyloučení ČB. Michal Hudec - dvě minuty - vysoká hůl - 5/4.

19:04 Slavia vstřelila branku! Domácí rychle odpovídají. Mezi kruhy se dostal k puku JOSEF BERÁNEK a poslal kotouč za přemísťujícího se Turka. Od jedné tyče putoval puk ke druhé a následně mířil pryč od brankové čáry. Na poskakující touš se vrhla hromada českobudějovických hráčů a dovezla jej za čáru. Bez asistence. Slavia - České Budějovice 1:2.

18:17 České Budějovice vstřelily branku! TOMÁŠ VAK si parádně vybruslil z rohu až do ideální pozice mezi kruhy a hbitým švihem překvapil Svobodu střelou kolem lapačky. Domácí gólman nestačil na chytré zakončení reagovat. Asistence: Jindřich Kotrla. Slavia - České Budějovice 0:2

17:01 Krátkou mezihru ve středním pásmu ukončil ofsajd slávistů.

16:06 Slávisté propadli v útočném pásmu, když nedokázal zakončit akci Bednář. Z protiútoku zahrozil Hřebejk, jenž pálil ostře ze strany, ale Svoboda máchl lapačkou správně.

15:38 Hosté se zahleděli do útoku a trestat mohl z brejku dvou na jednoho Beránek, ale po dlouhém potažení trefil z ideální pozice tyč Turkovy branky!

15:19 Ale jen na chvíli, protože nepřesnost v ofenzivě domácích darovala kotouč Jihočechům, a ti opět zatápí před Svobodou.

14:22 Po krátkém tlaku hostů, který však v útočné třetině nepřinesl žádnou vážnější šanci se dostávají zpět do hry slávisté.

13:49 Další šanci už si domácí nevytvořili, hraje se pět na pět.

12:38 Velká šance Pražanů! Na střed dostal puk po dobré práci Dudy Josef Beránek a byl sám před Turkem. Ten ale jeho střelu dokázal rukávem vytěsnit mimo tři tyče. U tyčky stál ještě připravený David Hruška, ale ten nedokázal neposedný touš zasunout za bezmocného gólmana hostí.

11:49 Vyloučení ČB: Kamil Brabenec (CEB) - držení - dvě minuty.

11:08 Hosté se dál tlačí před Svobodu, ale do šance se nedostali.

10:28 České Budějovice vstřelily branku! Českobudějovičtí hráči využívají bleskově svou druhou přesilovku v utkání. Komando v čele s dvojicí beků Novák - Sičák zavřelo soupeře před Svobodu. Druhý jmenovaný bek vyslal ostrou ránu na slávistickou branku a ten kotouč pouze vyrazil. Dojíždějící JIŘÍ ŠIMÁNEK zasunul kotouč do prázdné klece. Asistence: Vladimír Sičák.

10:22 Do útočného pásma se po delší době dostali i hosté. Petr Sailer si vykoledoval vyloučení. Michal Sup (SLA) - podražení - 4/5.

9:57 Hraje se v plném počtu.

9:01 Slávisté hrají v přesilové hře lépe než hosté a do velké šance se dostal nejprve Hruška a pak i Sloboda, ale Turek v obou případech odolal.

7:57 Vyloučení na straně Budějovic. Za příliš mnoho hráčů na ledě jde pykat Gulaš.

7:21 Slávisté přitlačili na pilu a dostali se do první šance. Dva na jednoho jeli domácí, ale Jaroslav Bednář trefil svou střelou jen hruď Romana Turka.

5:12 První výraznější šance hostujícího týmu, z levé strany se ke střele dostal Šimánek, ale pálil nad.

3. Slavia se v oslabení bez problémů ubránila, hosté se do vážnější situace nedostali.

0:33 První vyloučení v Sazka Areně, ven jde domácí Žižka za podražení.

1. Před začátkem zápasu se držela minuta ticha za tragicky zesnulého pardubického obránce Martina Čecha, zápas byl zahájen.

Sestavy:
HC Slavia Praha: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Rataj, Sup - Duda, Růžička, Doležal.

HC Mountfield: Turek - Gřegořek, Toman, Frolo, Sičák, Novák, Vydarený, Bolf, Mucha - Hudec, Hübl, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - Kůrka, Sailer, Kotrla - Hřebejk, Květoň, Gulaš.

Hokejový start: Souboj bohatých v Sazka Areně

Začíná hokejová extraliga. Bez Vsetína a s baráží

Růžička změnil názor: Tvrďák Duda přiláká diváky

První zápas nového ročníku hokejové extraligy mezi Slavií Praha a Českými Budějovicemi začíná v 17:30.