Minela Pardubic darovala Vítkovicím třetí vítězství

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 3. 2011 21:04
Pardubice - Vítkovice 2:3 pp., stav série: 1:3
Vítkovice oslavují rozhodující gól, kterým se ocitly jeden krok před finále.
Vítkovice oslavují rozhodující gól, kterým se ocitly jeden krok před finále. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic zvítězili i ve druhém utkání na ledě Pardubic a po výhře 3:2 v prodloužení vedou v semifinálové sérii 3:1 na zápasy.

Už v neděli tak Severomoravané mohou v domácím prostředí definitivně stvrdit svůj postup do finále.

Střetnutí rozhodl v 66. minutě Petr Vrána, když potrestal obrovskou chybu v rozehrávce domácího obránce Branislava Mezeie.

Třináctá nula v play off. Málek vymazal Břízův rekord
Hadamczik: Černík se zbláznil, lže a nevidí si do huby

Pardubický bek chtěl vyvézt puk zpoza vlastní brány, ovšem při Pohlově napadání zavrávoral. Vítkovické křídlo se puku okamžitě zmocnilo, nabídlo jej najíždějícímu Vránovi, který se nemýlil.

V normální hrací době však hosté museli dvakrát dotahovat vedení Východočechů. Po neplodné první dvacetiminutovce a velkých šancich vítkovických Sýkory a Káni se ve 34. minutě jako první prosadili domácí, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Zohorna.

O dvě a půl minuty později však od modré přesně nahodil Bartoň a bylo srovnáno. Divoké pasáži však ještě nebyl konec. Necelou minutu před druhou sirénou využil rychlý brejk Starý.

Ve třetí části měli domácí několik šancí na pojištění svého vedení, ovšem Bartkovi ve skórování zabránila tyč a Kousalovi zase Málkův semafor. Ovoce tak přinesla naopak vítkovická snaha o vyrovnání. V 58. minutě sklepl ze vzduchu Ovčačíkovo nahození za Růžičkova záda Vrána a sudí po krátké konzultaci gól uznali.

V šesté minutě prodloužení si Vrána připsal i vítěznou branku, kterou z velké míry ´připravil´ i domácí obránce Mezei.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
34. Zohorna (Kůrka), 40. Starý (Koukal) - 37. Bartoň (Szturc), 58. Vrána (Ovčačík), 66. Vrána (Pohl). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Pardubice: M. Růžička - Jillson, Mezei, Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, M. Drtina - Rákos, Zohorna, Pineault - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Kůrka, Špirko, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.
Vítkovice: Málek - Ficenc, Vosátko, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, J. Sýkora, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, M. Hlinka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.