Marek si na MS vyjednal angažmá.Dohodl se s CSKA Moskva

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 5. 2010 16:32
Jan Marek by měl do konce týdne podepsat smlouvu

Mannheim - Český hokejový útočník Jan Marek by měl v příští sezoně nastupovat v týmu CSKA Moskva.

"Sice to nemám ještě podepsané, ale jsme prakticky domluvení," potvrdil Marek.

"Tento týden bychom měli vše dokončit," doplnil Markův zástupce Robert Spálenka.

Třicetiletý forvard působil poslední čtyři sezony v Metallurgu Magnitogorsk, odkud se však rozhodl v letní přestávce odejít.

Čtěte také: Jágr dostane nového spoluhráče. Červenka jde pryč

Český reprezentant využil k jednáním i dobu německého šampionátu, kde se s představiteli armádního klubu sešel. "Jsme předběžně dohodnuti, zbývá jen podepsat smlouvu. V sobotu se s Janem setkal i náš trenér Sergej Němčinov a Marek mu potvrdil, že má zájem za náš klub hrát," řekl prezident klubu Vjačeslav Fetisov.

Marek neměl i kvůli zranění příliš dobrou sezonu. Ve 45 zápasech si připsal 23 kanadských bodů. Přesto o něj projevilo zájem hned několik klubů, mezi nimi byla i pražská Sparta. "Měl jsem i potom, co jsem neměl úplně povedenou sezonu, dobré nabídky. Až jsem se sám divil," uvedl střední útočník.

Zpět mezi klíčové hráče

Od svého přestupu čeká zlepšení a návrat mezi klíčové postavy svého týmu. Podle velkého zájmu, který od kouče Němčinova při jednáních cítil, by se mu jeho ambice mohly naplnit.

"Jsem zvyklý na tlak čtyři roky z Magnitogorsku. Jsem rád, když to na mě stojí a mám hodně prostoru na ledě. Musím si to všechno vybojovat a mám po této sezoně velkou chuť. Po mistrovství světa si trošku odpočinu a začnu trénovat a věřím, že budu hrát dobrej hokej, stejně jako jsem hrál ty předešlé tři roky v Rusku," uzavřel Marek.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy