Litvínov přejel Spartu a vede ligu. Vítkovice padly

Václav Rojík, Red Spo
28. 11. 2008 20:46
Vítkovice - Boleslav 1:3
Hokejisté Litvínova chtějí v letošním play-off oplatit Karlovým Varům porážku z loňského roku. | Foto: Bohumil Červenka

Praha - Do čela hokejové extraligy se na začátku její druhé poloviny dostali hokejisté Litvínova, kteří v pátečním utkání sedmadvacátého kola porazili doma Spartu vysoko 4:1.

Do čela tabulky jim pomohlo nečekané zaváhání do pátku vedoucích Vítkovic, které doma překvapivě prohrály s nováčkem z Mladé Boleslavi 1:3.

Všechna utkání jsme sledovali on-line

Vítkovice, jimž chyběl zraněný kanonýr Viktor Ujčík, začaly lépe. Gól však z převahy nevytěžily a Boleslavští začali přebírat aktivitu.

Tomas ještě svoji šanci v úvodu zápasu neproměnil, ale minutu a půl nato už se hosté radovali z úvodní branky.

Eiselt našel zpoza branky hokejku Tomáše Sýkory, jenž zavěsil přesně pod břevno. Hosté pak neproměnili dvojnásobnou přesilovku, ale do konce třetiny drželi s domácími krok.

Dvojnásobnou převahu nevyužily ve druhé třetině ani Vítkovice. Ty se ale na konci druhého dějství, v němž byly šance na obou stranách, dočkaly vyrovnání.

Varaďa zatáhnul puk do pásma, zpětnou přihrávkou nabil Ondřeji Romanovi, jehož rána prošla za záda gólmana Šindeláře.

Hosté ale znovu strhli vedení na svoji stranu pět minut před koncem zápasu, když hrstku fanoušků hostů za brankou rozjásala přesná střela Lukáše Handlovského, jenž se prosadil mezi dvěma obránci. Do konce utkání chyběly necelé dvě minuty, když překvapivé vítězství hostů pečetil po úniku dva na jednoho Roman Tomas.

Litvínov sestřelil Spartu

Po zaváhání Vítkovic využili šanci na vedení v tabulce hokejisté Litvínova, kteří hostili Spartu. Ta se po matném začátku vzchopila a v posledních deseti zápasech vyšla jen jedinkrát naprázdno. V Litvínově se však po páteční porážce 1:4 její úspěšná série zastavila.

Severočeši dvakrát po sobě neinkasovali, ale v pátek se museli obejít bez brankáře Hübla, jenž je na týdenním hostování v Davosu.

Tomáš Pöpperle
Tomáš Pöpperle | Foto: Ondřej Besperát

Od úvodní třetiny se hrál atraktivní hokej s útočnými výpady na obou stranách, góly však padaly jen v přesilových hrách.

Při vyloučení Kratěny se ujali vedení domácí. Pöpperle inkasoval velmi smolný gól, když přes něho protlačil od mantinelu odražený puk do sítě Karel Kubát.

Litvínov se ale z vedení radoval jen něco přes tři minuty. Pak se prosadila přesilovková formace Sparty. Rychlá kombinace hostů končila u Davida Výborného, který z bezprostřední blízkosti srovnal.

Ve druhé třetině měl z brankářů daleko více práce litvínovský Franěk, svůj tým ale skvělými zákroky podržel. Navíc se po nahrávce kapitána Roberta Reichela pětatřicet vteřin před koncem třetiny trefil přesně Lukeš a poslal domácí znovu do vedení.

Zápas se definitivně zlomil v polovině závěrečné části. Po hře ve čtyřech na obou stranách hráli sparťané vteřinu přesilovku a v tom inkasovali třetí gól.

Podruhé se prosadil Lukeš. Místo očekávané přihrávky volil střelu zpoza obránce a dokonale zaskočil brankáře Pöpperleho.

Litvínov se dostal do euforie a záhy při vyloučení Langhammera přidala čtvrtý gól dnes vynikající první formace. To Reichel nahrával zpoza branky a hostující hráči si puk srazili do vlastní sítě.

Plzeň padla v prodloužení

Hokejisté Plzně si po třech porážkách spravili chuť úterním vítězstvím nad Pardubicemi a stejný výsledek očekávali na domácím ledě i proti nejhoršímu celku na stadionech soupeře Zlínu. Nakonec ale má Lasselsberger jen bod za porážku v prodloužení 1:2.

Zápas měl kuriózní průběh, diváci na západě Čech totiž viděli oba góly v normální hrací době už po minutě a půl.

Plzeň slavila už po pětatřiceti sekundách, když zlínská obrana zapomněla na Martina Straku. A plzeňský kapitán dostal puk k pravé tyči a mohl s klidem doklepnout do poloprázdné brány.

14. Č. B. 26  67:79 29

Radost trvala ale jen minutu. Brankář Roman Málek dvakrát pouze vyrazil puk před sebe, podruhé jej za jeho záda z hranice brankoviště pohodlně dorazil Pavel Kubiš.

Plzeňští měli v první části více ze hry, ale na jejich projevu byla znát nepohoda posledních týdnů. Hra postupně upadala a ani jedno z mužstev se nezmohlo ne vedoucí gól. Zápas dospěl do prodloužení, které rozhodl v poslední minutě zlínský Martin Záhorovský přesnou ranou zápěstím z levého kruhu.

Karlovy Vary nadělily "šestku"

Karlovy Vary bojující o elitní šestku se v pátek na domácím stadionu radují z jednoznačného vítězství nad Pardubicemi 6:1.

Západočeši začali aktivně a po deseti a půl minutách využil výhodu při signalizovaném vyloučení Martin Zaťovič.

Druhá třetina byla zpočátku vyrovnaná a Pardubicím se podařilo zásluhou Petra Koukala dát vyrovnávací branku a chvíli udávat hře tempo.

Energie se však z branky nepoložila a pustila se do útoku. A odměnou ji byly tři vstřelené branky, o něž se podělil Michal Dobroň, Lukáš Pech a Václav Skuhravý.

Krach Pardubic dokonal v závěrečné části Jaroslav Kristek a svoji druhou brankou Pech.

Liberec doma popáté za sebou vyhrál

Z liberecké Tipsport Areny se pod trenérem Filipem Pešánem opět stává těžko dobyvatelná pevnost. V pátek to poznalo také Kladno, které pod Ještědem prohrálo 1:4.

Liberec tak vyhrál doma popáté za sebou.

Po vyrovnaném úvodu se z ničeho nic prosadili domácí. Blatný nahodil před branku a kotouč po teči Petra Šachla prošel do branky.

Kladenští si vytvářeli šance, ale v první třetině je potopila nedisciplinovanost. Dvojnásobné vyloučení nakonec Liberec využil díky ráně Petra Nedvěda.

V polovině zápasu už Bílí Tygři vedli o tři branky. Tlak vyústil ve třetí branku, kterou po parádním pasu Blatného Milan Bartovič.
Kladno vykřesalo jistou naději až ve třetí třetině, když nahození Davida Hájka prošlo až za Fikrtova záda. Domácí však uklidnil už za čtyři minuty gólem na 4:1 svoji druhou trefou Bartovič.

Bílí Tygři Liberec - Geus Okna Kladno 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)