Liberec se dostal do čela, Třinec zlomil Pardubice

rou
29. 10. 2007 13:00
Liberec díky pauze Slavie a zaváhání Budějovic vede

Praha - Hokejisté Liberce jsou po neúplném 17. kole extraligy opět v čele tabulky. Využili tak pauzy vedoucí Slavie a zaváhání Českých Budějovic ve Zlíně.

Bílí Tygři si nakonec hladce poradili s Kladnem, ale zápas se dlouho nevyvíjel podle jejich představ. Sice šli v 8. minutě do vedení, ale náskok dlouho nemohli pojistit.

Ve 42. minutě se ale trefil Novák, o deset minut později přidal další branku Šachl a bylo prakticky rozhodnuto. Výhru domácích pak pečetil Klimenta a Kladno si bude muset na odpoutání z posledního místa tabulky ještě počkat.

Hokejisté Českých Budějovic nevyužili možnosti zaútočit na čelo tabulky, když prohráli 1:2 ve Zlíně.

Navrátilec Barinka vystřelil Zlínu výhru nad Budějovicemi - čtěte ZDE

Hráči Vítkovic vykročili za vítězstvím nad Znojmem dobře, když po 22 minutách vedli díky brankám Szturce a Hubáčka už 2:0. Ale hosté dokázali ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. O tři body pro domácí Vítkovice se nakonec až vteřinu před koncem postaral Jiří Burger.

Krenželok vybojoval po buly puk a na modrou jej poslal Burgerovi, který prostřelil Trvaje. Rozhodčí ještě konzultoval s videorozhodčím, jestli branka nepadla až po uplynutí hrací doby, ale vše bylo k radosti domácích fanoušků v pořádku.

Pardubice prohrály přestřelku s Třincem

Pardubičtí hokejisté šli sice proti Třinci po Snopkově gólu rychle do vedení, ale Oceláři během minuty dokázali skóre otočit. Východočechy ale rychlý obrat nezarazil a po samostatném úniku Petra Sýkory ještě do konce první třetiny vyrovnali.

V polovině zápasu Sýkora poslal domácí znovu do vedení, ale náskok se Moelleru opět udržet nepodařilo. Nejdříve Tvrdíkův nájezd fantasticky vychytal třinecký Vojtek a těsně před koncem prostřední části využil tlak hostů Martynek.

A gólová přestřelka pokračovala i v třetí třetině. Po Tomíkově nahození od modré čářy lovil překvapivě puk ze sítě pardubický gólman Lašák, ale Východočeši se znovu vzepjali a v 54. minutě srovnali na 4:4. Jenže ani hattrick Petra Sýkory jim ke třem bodům nepomohl. O necelé dvě minuty později vstřelil svůj třetí gól v zápase také třinecký Rostislav Martynek a strhl výhru na stranu Ocelářů.

Litvínov nakonec přejel Vary

Hokejisté Karlových Varů nedokázali navázat na poslední výhru nad Slavií a v Litvínově prohráli selhali. Severočeši šli sice už v šesté minutě do vedení, ale Energie góly Kumstáta a Skladaného skóre otočila.

Jenže domácí dokázali během osmi minut ve třetí třetině nastřílet pět gólů a nakonec zvítězili drtivým rozdílem 6:2.

Příliš komplikací si nepřipustila v 17. kole extraligy Plzeň, která hostila Ústí nad Labem. Západočeši vedli po brankách Matějovského a Vlasáka po 10 minutách už 2:0, ve druhé třetině pak přidali další tři góly a bylo rozhodnuto. Lvi jen korigovali na konečných 2:5.