Lev zbrojí na novou sezonu: Přichází hvězdný brankář Vehanen

Sport Sport
15. 4. 2013 17:45
Lev Praha posílí nejproduktivnější hráč německé ligy, nejproduktivnější hráč play off finské ligy a známý finský gólman Petri Vehanen, mistr světa a vítěz KHL s Kazaní.
Lev Praha oznámil příchod prvních tří posil na novou sezonu KHL.
Lev Praha oznámil příchod prvních tří posil na novou sezonu KHL. | Foto: Eduard Erben

Praha - Lev Praha oznámil příchod tří nových posil pro novou sezonu. Kádr jediného českého účastníka ruské Kontinentální hokejové ligy posílí švédský útočník Calle Rindewall, Kanaďan Justin Azevedo a známý finský brankář Petri Vehanen.

Klub to oznámil prostřednictvím tiskové zprávy, s uvedeným triem je na podpisu nové smlouvy předběžně domluven.

Nejvýraznější posilou by měl být brankář Petri Vehanen. Pětatřicetiletý finský borec se vrací do KHL po roční pauze ve finské lize. V letech 2009 až 2011 ale působil Kazani, které také vychytal Gagarinův pohár.

Vehanen v týmu nahradí Jakuba Štěpánka, se kterým se klub nedohodl na pokračování smlouvy. Finského gólmana dobře znají i čeští fanoušci z mistrovství světa. Jeden z nejlepších finských brankářů posledních let vychytal Suomi zlaté medaile před dvěma lety v Bratislavě a má i bronz ze světového šampionátu v roce 2008.

Další posilou je švédský útočník Calle Rindewall, který momentálně na kempu Tre Kronor bojuje o účast na letošním šampionátu. Čtyřiadvacetiletý útočník se už v sedmácti letech vydal do zámoří, ale do NHL se neprosadil.

Do Lva Praha přichází s vizitkou nejproduktivnějšího hráče německé ligy.

Poslední dosud známou posilou je Kanaďan s portugalskými kořeny Justin Azevedo, který přichází z finské ligy jako nejproduktivnější hráč letošního play off a druhý nejproduktivnější hráč celé soutěže.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion Kč," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy