23. 9. 2007 0:00
Slavia hraje více týmově, říká Bednář
Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář | Foto: HC Slavia Praha

Praha - Úvod letošní sezony zastihl Slavii v mnohem lepší herní a psychické pohodě než ten loňský. I když se nedaří, hráči si věří. To potvrdili i v posledním zápase v Karlových Varech.

Přestože domácí dvakrát v zápase vedli o dva góly, Slavia si s tím vždy hravě poradila.

Mužstvo Vladimíra Růžičky je zatím psychicky odolné, v rozhodujících momentech zápasu se mu daří. Z utkání, ve kterém až na úvodní gól zápasu Pražané neustále dotahovali, nakonec slávisté odešli jako vítězové.

Příště musíme vyhrát, říká střelec Karolových Varů Zuker. Čtěte ZDE

"Všichni začali hrát týmový hokej, není tady žádný individualista," zhodnotil po zápase střelec rozhodujícího gólu Pražanů z druhé minuty prodloužení Jaroslav Bednář.

Hráči Slavie měli možná ještě v živé paměti první loňské vzájemné utkání s Energií, které díky brance Vladimíra Machuldy prohráli v prodloužení 2:3.

Tehdy přitom ještě v 55. minutě vedli 1:0. To ale byla jiná Slavia. V brance Slavie tehdy stál Petr Franěk, v obraně mimo jiné hráli Pojkar, Graňák a Špila, v útoku pak Dlouhý, Vlasák, Sobotka a Divíšek. Teď do Karlových Varů přijel jiný tým.

Každý tu hraje pro mužstvo

"Každý tady hraje pro mužstvo, to si myslím, že je hlavní podstatou úspěchu," hledal Jaroslav Bednář vysvětlení. Přesně takový byl i zápas v Karlových Varech.

Vladimír Růžička při zápase Slavia - Havlíčkův Brod.
Vladimír Růžička při zápase Slavia - Havlíčkův Brod. | Foto: Michael Mareš

Před zápasem tvrdil Vladimír Růžička, že bude hodně záležet na tom, jak hráči budou dodržovat taktické pokyny. To se až na první třetinu dařilo. "První třetinu jsme neodehráli dobře, byli jsme na zápas špatně koncentrovaní," přiznal Jaroslav Bednář po zápase.

"To byl důvod toho, proč jsme v sedmnácté minutě první třetiny prohrávali o dvě branky. Trošku jsme se pak vyhecovali a to mužstvo se od druhé třetiny zvedlo. Ty dva body z Karlových Varů, co si budeme povídat, jsou zlaté," dodal.

Základ dobrému výsledku položily všechny řady a zejména pak brankář Adam Svoboda. Už úvod první třetiny totiž přinesl nápor domácích, na brankáře Slavie se valil útok za útokem.

Skvělý Svoboda

Ale Adam Svoboda svůj tým podržel, díky jeho vynikajícím zásahům vydržel bezbrankový stav až do 9. minuty. A paradoxně jako první ze své sítě lovil puk domácí brankář Lukáš Mensator.

Vedení hostů mělo ale doslova jepičí život, za 39 vteřin bylo vyrovnáno poprvé v kariéře se trefil teprve devatenáctiletý útočník David Zucker. Že ale Karlovy Vary přesilovky umějí se slávisté mohli přesvědčit ve 13. a 17. minutě, kdy se v přesilovkách trefili Václav Skuhravý a Jakub Grof.

Jenže Slavia se oklepala a hned na začátku druhé třetiny, navíc v oslabení, snížila a poté i vyrovnala. Stejný scénář nabídla i poslední třetina. Góly Davida Zuckera a Milana Krafta sice znovu znamenaly dvoubrankové vedení domácích, ale hosté opět vyrovnali.

"Gól na pět čtyři, který jsme dostali prakticky poté, co jsme soupeři utekli podruhé o dva góly, to byl podle mne zlomový moment zápasu. Tím jsme soupeře nastartovali...," věděl po utkání karlovarský David Zucker.

Podle Jaroslava Bednáře bylo ale klíčovým momentem zápasu to, že dobře hrály všechny pětky, že to ani jedna pětka nevzdala a že všichni měli touhu do zápasu, i za toho nepříznivého stavu jít. "Prostě jít za vítězstvím. To byl hlavní důvod, proč z Karlových Varů vezeme dva body."